Propozycje kulturalne – 4.01.2018

04.01.2018

Już jutro Noworoczny Koncert Charytatywny na rzecz hospicjum ViaSpei w Tarnowie. W Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach wybrzmią największe przeboje muzyki klasycznej i rozrywkowej, czyli Brodski Carnival Show. Na scenie światowej sławy wirtuoz skrzypiec Vadim Brodski wraz z synem – Julianem Brodskim a zaśpiewa między innymi Ewelina Szybilska. – Koncerty noworoczne już na stałe wpisały się w kalendarz wielkich sal koncertowych w Polsce i za granicą. Wydarzenia te cieszą się niezwykłą popularnością wśród melomanów. Jestem pewna, że tak będzie również w przypadku tego wydarzenia – mówi sopranistka. – Myślę, że to będzie niezapomniany wieczór składający się z najpiękniejszych arii operowych i operetkowych, ale również z muzyki rozrywkowej. Vadim Brodski przygotowuje specjalny program na ten koncert złożony z utworów The Beatles – dodaje Łukasz Gaj, który również wystąpi. Artystom towarzyszyć będzie Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Zabrzańskiej pod dyrekcją Sławomira Chrzanowskiego. Dochód z koncertu będzie przeznaczony na realizację kolejnych prac w hospicjum Via Spei – to ocieplenie budynku i wykonanie tynków zewnętrznych. Karty wstępu na koncert można odbierać w biurze Fundacji Kromka Chleba przy placu Kazimierza Wielkiego oraz w recepcji hotelu Bristol po przekazaniu darowizny.

A w niedzielę koncert Oj jedzie kulig, jedzie w Centrum Sztuki Mościce w Tarnowie. To widowisko muzyczno-taneczne w wykonaniu Świerczkowiaków będzie okazją do poznania świąteczno-noworocznych zwyczajów Kresowiaków Wschodnich. Koncert w niedzielę o godzinie 16.00. Bilety do nabycia w CSM.

A co można obejrzeć w kinach w pierwszym tygodniu nowego roku? W tarnowskim Kinie Marzenie od piątku Paddington 2 oraz film I tak cię kocham. W Mościckim Millenium Gotowi na wszystko. Exterminator. W Cinema 3D w Tarnowie Paddington 2, Jumanji: Przygoda w dżungli, Król rozrywki, Fernando, Gotowi na wszystko. Exterminator, Gra o wszystko, Gwiezdne wojny: ostatni Jedi, M jak morderca, Magiczna zima Muminków, Naznaczony: ostatni klucz i Pitch Perfect 3. Na ekranie kina Sokół w Dąbrowie Tarnowskiej Gotowi na wszystko. Exterminator i Paddington 2. Kino Regis w Bochni zaprasza na Magiczną zimę Muminków, Florida Project i Morderstwo w Orient Ekspresie. W brzeskiej Planecie Fernando i Gotowi na wszystko. Exterminator. W Dębicy na ekranie kina Kosmos Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi. A w kinie Galaktyka w Mielcu Magiczna zima Muminków, Florida Project i Gotowi na wszystko. Exterminator.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Stanisław Bukowiec
play
Słowo za słowo (NS) - Marian Jankisz
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN