Propozycje kulturalne – 4.09.2018

04.09.2018

Zbliża się kolejna odsłona Narodowego Czytania – ogólnopolskiej akcji publicznego czytania wybitnych dzieł literatury polskiej, organizowanej corocznie przez kancelarię Prezydenta RP. W tym roku lekturą jest ‘Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego. Tarnowskie Narodowe Czytanie inicjuje i koordynuje od pierwszej edycji Miejska Biblioteka Publiczna.

Akcja w Tarnowie 8 września w sobotę w godz. 14.00-16.00 w Amfiteatrze Letnim przy ul. Kopernika 4. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

 

Zbliża się Weekend z zabytkami. W tym serwisie o tym, jak wydarzenie wyglądać będzie w Bochni. W sobotę, 8 września wspólne świętowanie z Kopalnią Soli ‘Bochnia’ 770 urodzin, natomiast na dziedzińcu Muzeum im. S. Fischera w Bochni w ramach Bochnia Rocks – wystąpi gwiazda światowej sławy – Daryl Strodes & Friends.

770 urodziny Kopalni Soli Bochnia odbędą się na Placu pod Kominem – 8 września od godz. 16.00 do 18.00 będą animacje dla dzieci – Rodzinne warsztaty plastyczne pt. ‘Święta Kinga i jej świat”. O 18.30 – Koncert zespołu Latające Talerze, 20.15 – Koncert zespołu Trubadurzy, a o 21.45 –Teatr Tancerzy Ognia ARTAFOC

 

Przypominamy, Tarnowski teatr poszukuje osób, które mogłyby zaangażować się w trakcie XXII Ogólnopolskiego Festiwalu Komedii Talia oraz zbliżającego się sezonu artystycznego.

To propozycja dla tych, którzy chcą spotkać ciekawych ludzi i poznać świat teatru.

Tarnowski teatr poszukuje osób w wieku od 16 lat – odpowiedzialnych, z wysoką kulturą osobistą oraz umiejętnościami pracy w grupie.

W zamian za pomoc teatr oferuje możliwość uczestnictwa we wszystkich organizowanych przez placówkę wydarzeniach.

Spotkanie informacyjne odbędzie się 6 września o godz. 15.00.

 

Spotkanie z najpopularniejszą autorką powieści kryminalnych w Polsce Katarzyną Bonda odbędzie się 4 września o godz. 18.00 w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bochni. Spotkanie z autorką i promocja najnowszej książki ‘Czerwony pająk” odbędzie w ramach realizacji projektu ‘Audiobook uczy, bawi, rozwija…” dofinansowanego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Katarzyna Bonda z wykształcenia jest dziennikarką i scenarzystką, jest autorką wielu powieści, dokumentów kryminalnych. Wstęp na spotkanie jest wolny.

 

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Tomasz Stelmach
play
Słowo za słowo (M) - Roman Ciepiela
play
Słowo za słowo (NS) - Mirosław Waląg
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN