Propozycje kulturalne – 6.09.2018

06.09.2018

XII Festiwal Kultury Pogórzańskiej z gwiazdą wydarzenia zespołem Góralska Hora już 9 września w Ryglicach. Będą prezentacje kapel i zespołów ludowych z Pogórza Karpackiego, Przemyskiego i Wielickiego biorących udział w konkursie ‘O Złotą Podkowę Pogórza’ i o 19.00 rozstrzygnięcie tych zmagań konkursowych. Gwiazda wydarzenia – zespół Góralska Hora wystąpi o 18.00. Festiwalowi towarzyszyć będą wystawy twórczości ludowej oraz degustacje potraw z kotła.

 

Odpowiedzi na ważne pytania m.in. czy możliwy jest świat bez zła, dlaczego w ogóle coś istnieje, dlaczego to ‘coś” jest Wszechświatem? – można znaleźć w dwóch ‘tarnowskich” książkach, które ukazały się nakładem Wydawnictwa Copernicus Center Press.
‘Świat najlepszy z możliwych? O dobroci Boga i pochodzeniu zła” – to tytuł publikacji ks. Tadeusza Pabjana.
Tymczasem ks. Michał Heller, światowej sławy naukowiec jest autorem książki ‘ Ważniejsze niż Wszechświat”.
W swojej najnowszej książce naukowiec zastanawia się nad wielkimi zagadnieniami, jakie m.in. stawia Wszechświat.
-Typowym przykładem Wielkiego Pytania, i to z najwyższej półki, jest pytanie o sens. Niekoniecznie o sens życia, czy sens Wszechświata, po prostu o sens. Wszystkie inne pytania są tylko rozmienianiem na drobne tego Wielkiego Pytania – stwierdza ks. Michał Heller.

 

Warto wybrać się do Nowego Sącza. Dźwięki skrzypiec i pianina zabrzmią wieczorem nieopodal sądeckich plant. W Małej Galerii zagrają dwie niezwykle uzdolnione kobiety, laureatki wielu międzynarodowych konkursów muzycznych. Skrzypaczce Małgorzacie Wasiucionek będzie towarzyszyć pianistka Sylwia Michalik-Bednarczyk. Będzie można usłyszeć między innymi utwory Bethovena, Wieniawskiego, Brahmsa czy Szymanowskiego. Koncert rozpoczyna się o godzinie 18:00 w Małej Galerii przy ulicy Jagiellońskiej 35 w Nowym Sączu.

 

Rodzinna modlitwa, ale także wspólne rozgrywki, gry i zabawy – tak będzie w niedzielę 9 września w Chorzelowie.
Do Matki Bożej Królowej Rodzin zaproszone są dzieci, młodzież i starsi. Przy sanktuarium od 14.00 będą rozgrywki dla rodzin m.in. strzelanie z łucznikami, strefa nart zespołowych, tańce uwielbienia, koncerty, wędrujące cytaty z Biblii, pokaz i warsztaty ratowania życia.
O 23.00 na zakończenie będzie modlitwa wieczorna i błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.

 

Degustacja potraw z grilla, atrakcje dla młodych i starszych oraz spora dawka muzyki z regionu. Radio RDN Małopolska wraz z samorządem Ciężkowic w niedzielę zapraszają na ‘Grillowanie Mistrzów”.

W przyrządzaniu potraw swoje umiejętności pokażą kucharze, radiowcy oraz zaproszeni goście. – Będzie można spróbować lokalnych wyrobów wprost z grilla.

Podczas popisów kulinarnych nie zabraknie również sporej dawki muzyki z regionu.

Niedzielna impreza rozpocznie się o godzinie 15.00 w Amfiteatrze Letnim w Ciężkowicach. ‘Grillowanie mistrzów” jest współfinansowane ze środków Województwa Małopolskiego.

rdn_f TV
play
Słowo za Słowo (M) - Arkadiusz Mikuła
play
Słowo za Słowo (NS) - Grzegorz Sus
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN