Propozycje kulturalne – 7.09.2018

07.09.2018

Wakacyjne leniuchowanie zamienił na konkretną pomoc – już dziś w Tarnowie koncert dla chorej Oliwki.
3 miliony zł, jeden dzień i świetny koncert – taki cel postawił sobie 18-latek z tarnowskiej szkoły, który nie próżnował w wakacje. Sam organizuje koncert dla dwuletniej Oliwki z Wrocławia, która pilnie potrzebuje operacji. Dokonać jej mogą wyłącznie lekarze z USA i z Włoch.

Uczeń Zespołu Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Tarnowie, Marcin Musiał, przy okazji spełnia swoje marzenie, by zaśpiewać z ulubionym artystą.

Koncert już dzisiaj o godzinie 19.00 w tarnowskim amfiteatrze.

Wystąpią młodzi, tarnowscy, artyści, którzy śpiewać będą znane covery.

Zagrają także gwiazdy wieczoru, będą Marek Piekarczyk, Tadeusz Apryjas i Jacek Borowiecki.

Link do konta, poprzez które można wspomóc Oliwkę: https://www.siepomaga.pl/serce-oliwii

 

Spacery, warsztaty, konkursy, koncerty i zjazd food trucków z różnych regionów świata. Tak zapowiada się Święto Starówki, które już od dziś na tarnowskim Rynku.

Święto Starówki potrwa do niedzieli.

 

Degustacja potraw z grilla, atrakcje dla młodych i starszych oraz spora dawka muzyki z regionu. Radio RDN Małopolska wraz z samorządem Ciężkowic w niedzielę zapraszają na ‘Grillowanie Mistrzów”.
W przyrządzaniu potraw swoje umiejętności pokażą kucharze, radiowcy oraz zaproszeni goście. – Będzie można spróbować lokalnych wyrobów wprost z grilla – mówi Justyna Dziedzic, dyrektor promocji radia RDN Małopolska.

Niedzielna impreza rozpocznie się o godzinie 15.00 w Amfiteatrze Letnim w Ciężkowicach. ‘Grillowanie mistrzów” jest współfinansowane ze środków Województwa Małopolskiego.

 

XII Festiwal Kultury Pogórzańskiej z gwiazdą wydarzenia zespołem Góralska Hora już 9 września w Ryglicach.

Będą prezentacje kapel i zespołów ludowych z Pogórza Karpackiego, Przemyskiego i Wielickiego biorących udział w konkursie ‘O Złotą Podkowę Pogórza’ i o 19.00 rozstrzygnięcie tych zmagań konkursowych.

Gwiazda wydarzenia – zespół Góralska Hora wystąpi o 18.00. Festiwalowi towarzyszyć będą wystawy twórczości ludowej oraz degustacje potraw z kotła.

 

Zbliża się kolejna odsłona Narodowego Czytania – ogólnopolskiej akcji publicznego czytania wybitnych dzieł literatury polskiej, organizowanej corocznie przez kancelarię Prezydenta RP.

W tym roku lekturą jest ‘Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego.

Tarnowskie Narodowe Czytanie inicjuje i koordynuje od pierwszej edycji Miejska Biblioteka Publiczna.

Akcja w Tarnowie 8 września w sobotę w godz. 14.00-16.00 w Amfiteatrze Letnim przy ul. Kopernika 4. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

 

Będzie je można nie tylko podziwiać ale i kupić. Każdy niezależnie od wieku znajdzie coś dla siebie. Już w najbliższy weekend 8 i 9 września w Tarnowie kolejna edycja Giełdy Minerałów, Biżuterii i Skamieniałości.

Tradycyjnie giełda odbędzie się w Klubie Gwiazda przy ul. Kopernika. W sobotę będzie czynna od 10 do 18.00, a w niedzielę od 10 do 17.

Giełda minerałów odbędzie się pod patronatem radia RDN Małopolska.

rdn_f TV
play
Słowo za Słowo (M) - Grzegorz Gotfryd
play
Słowo za Słowo (NS) - Jan Golba
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN