Propozycje kulturalne – 7.11.2018

07.11.2018

Już po raz siódmy Parafia pw. Miłosierdzia Bożego w Tarnowie organizuje wydarzenie, w którym wezmą udział soliści, zespoły, schole i chóry.

Prawie czterystu uczestników z całej Polski wystąpi podczas Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki i Pieśni Religijnej ‘Miłosierdzie Boże Wyśpiewać Chcę’. Zanim jednak odbędą się przesłuchania, już dziś o 18.30 szykuje się uczta muzyczna. Mówi proboszcz ks. Czesław Haus.

Będzie to koncert religijno – patriotyczny Macieja Miecznikowskiego. Wykona on najpiękniejsze piosenki historyczne, przeboje z filmów, stare hymny i pieśni religijne – dodaje ks. Haus.

Jutro o 18.30 będzie muzyczne wspomnienie polskich artystów, którzy już odeszli.

– Chcemy przypomnieć sobie największe przeboje m.in. Marka Grechuty, Zbigniewa Wodeckiego., Anny Jantar, Anny German i innych – podkreśla ks. Haus.

Natomiast w piątek od rana do 16.30 odbędą się przesłuchania uczestników Festiwalu z całej Polski. O 17.00 roz-pocznie się Msza św. za Ojczyznę i o godz. 18:00 Koncert Galowy laureatów Festiwalu.

Festiwal, który zazwyczaj odbywa się w październiku, ze względu na patriotyczny charakter przeniesiony został na listopad, ku uczczeniu setnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Wstęp jest wolny. Koncerty odbywać się będą w kościele dolnym.

 

Koncerty, wystawy, wyjątkowi goście, czy warsztaty dla dzieci – to wszystko podczas jubileuszowego, 15. Festiwalu Sztuki ArtFest im. Bogusława Wojtowicza w Tarnowie.

– Wszystkie z festiwali z roku na rok pięknie nam się rozrastały – mówi dyrektor Centrum Sztuki Mościce Agnieszka Kawa. – Ten jubileuszowy jest wyjątkowy. Skupiliśmy się na tym, by pokazać tę twórczość dawną, i tę współczesną. Pokazujemy rzeczy zupełnie innowatorskie – dodaje.

Festiwal ArtFest odbędzie się w dniach od 23 listopada do 11 grudnia.

Zainauguruje go wernisaż wystawy fotografii ‘Ciechowski-Świetlik” oraz koncert z gwiazdą wieczoru Justyną Steczkowską. Szczegóły na stronie internetowej Festiwalu.

To pierwsza taka wystawa. Prace uczniów i profesorów z całego kraju w jednym miejscu.

Nagrodzone prace uczniów szkół plastycznych z całego kraju oraz profesorów malarstwa można obejrzeć na wystawie z okazji XXV Ogólnopolskiego Pleneru Malarskiego Jeżów 2018.

Wystawa obejmuje lata 1994 do 2018 roku. Wśród nich wyjątkowo i po raz pierwszy w dwudziestopięcioletniej historii dołączyli ze swoimi płótnami polscy profesorowie i artyści, którzy oceniali prace podczas jubileuszowej edycji jeżowskich plenerów.

– To wyjątkowe wydarzenie – mówi Renata Stadler, nauczyciel rysunku i malarstwa w Zespole Szkół Plastycznych w Tarnowie. – Są to prace profesorów z Krakowa, Łodzi, Lublina. Duża różnorodność tych prac i to dobry przykład dla młodzieży, by móc się wzorować na tych wielkich nazwiskach. Są to przedstawiające prace, abstrakcje, martwe natury. Każdy z kierunków jest czytelny – dodaje.

Wystawę XXV Ogólnopolskiego Pleneru Malarskiego Jeżów 2018 można oglądać jeszcze do połowy listopada w Zespole Szkół Plastycznych w Tarnowie w godz. od 8.00 do 15.00.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (RM) - Michał Koralik - 11.06.2021
play
Słowo za słowo (NS) - Jan Golba
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN