Propozycje kulturalne – 9.10.2018

09.10.2018

Różne oblicza człowieka w nietuzinkowych sytuacjach – to wystawa fotograficzna młodej artystki Iwony Łątki, pod tytułem ‘Szepty”.

– Historia każdego człowieka to dla mnie nowa inspiracja – mówi fotografka.

Wystawę fotografii można oglądać w siedzibie Towarzystwa Fotograficznego Fotum w Wojniczu.

Iwona Łątka interesuje się fotografią od najmłodszych lat. Obecnie studiuje grafikę projektową w Instytucie Sztuki w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Tarnowie i jest członkiem Wojnickiego Towarzystwa Fotograficznego Fotum.

 

Msze św., koncerty, spektakle, spotkania, wykłady. W najbliższą niedzielę 14 października inauguracja XXXIII Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej w Tarnowie. Wydarzenie rozpocznie Msza św. w bazylice katedralnej o godz. 10.30. Wieczorem o 17.00 natomiast sali KIK-u wykład ‘Zmagania Polaków XIX w. motywowane wiarą w walce o niepodległość’ wygłosi prof. dr hab. Krzysztof Ożóg z UJ. Prologiem Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej w Tarnowie będzie 13 października pielgrzymka do Krakowa i nawiedzenie grobu bł. Hanny Chrzanowskiej, Msza św. oraz zwiedzanie wystawy ‘Wyspiański’ w Muzeum Narodowym.
Program wydarzenia na stronie internetowej Klubu Inteligencji Katolickiej w Tarnowie. Wstęp na wydarzenia jest wolny, a patronuje mu radio RDN Małopolska.

 

Już dziś warto zarezerwować czas i wybrać się 16 października na koncert ‘Tu es Petrus’ w wykonaniu dziewczęcego chóru ‘Puellae Orantes’ pod kierownictwem ks. Władysława Pachoty i Aleksandry Topor.
Wydarzenie będzie hołdem chóru dla św. Jana Pawła II w 40. rocznicę jego wyboru na Stolicę Piotrową.

Koncert odbędzie się w Bazylice Katedralnej w Tarnowie 16 października bezpośrednio po Mszy św. o godz. 18.00.

Na organach zagra Marcin Kucharczyk. Wstęp wolny.

 

Wieczór kabaretowy z Marcinem Dańcem 13 października o 19.00 w Żabnie. Jeden z najpopularniejszych satyryków w historii polskiego kabaretu wystąpi w Gminnym Centrum Kultury. Wydarzenie organizowane jest w ramach projektu ‘Z gwiazdami… nie tylko zaczytani”. Wstęp jest wolny.

rdn_f TV
play
Życzenia bpa Andrzeja Jeża z okazji wspomnienia św. Franciszka Salezego - patrona dziennikarzy
play
Słowo za słowo (M) - Mateusz Janiczek
play
Słowo za słowo(NS) - Krzysztof Dymura
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN