Weekendowe propozycje kulturalne – 9.11.2018

09.11.2018

Skrzyszów zaprasza na Gminne Obchody Narodowe Święta Niepodległości. 11 listopada przy pomniku rozstrzelanych w lesie Kruk o 9.45 odbędą się oficjalne uroczystości.

O godzinie 11.00 rozpocznie się Msza św. w intencji ojczyzny w kościele parafialnym. Potem będzie piknik patriotyczny, gdzie wspólnie będzie można śpiewać pieśni patriotyczne i zjeść dobrą grochówkę.

Zanim jednak wszyscy zaczną świętować, o 10.30 odbędzie się nietypowy przemarsz. Jak mówi Danuta Flaumenhaft, zastępca dyrektora Gminnego Centrum Kultury i Bibliotek w Skrzyszowie, uczestnicy poniosą 100-metrową flagę Polski.

Inicjatorem pomysłu, aby uszyć 100-metrową flagę na obchody rocznicowe jest Stanisław Plebanek z Szynwałdu.

Wyjątkowa flaga zostanie powieszona przed szkołą w Skrzyszowie.

 

Kantatę niepodległościową ‘..tylko prawda i pamięć!” będzie można usłyszeć w Borzęcinie. 11 listopada o godz. 17.30 w Gminnym Ośrodku Kultury zaprezentuje się Orkiestra Młodzieżowa Crushed Sounds BigBand, soliści i recytatorzy pod dyrekcją Dariusza Swoszowskiego.

Kantata jako forma wokalno-instrumentalna składa się z 17 zróżnicowanych części, w ramach który zostaną wykonane wybrane wiersze i pieśni patriotyczne z towarzyszeniem specjalnie przygotowanej symfonicznej kompozycji muzycznej.

Wydarzeniu patronuje radio RDN Małopolska.

 

Tradycyjnie, jak co roku, zespoły muzyczny i teatralny działający przy firmie Bruk-Bet w Niecieczy przygotowały koncert pieśni patriotycznych pt.: ‘Nie rzucim ziemi’. Wydarzenie 11 listopada o godz. 17.00 w Sali Teatralnej im. Marii i Kazimierza Witkowskich w Niecieczy. Wstęp jest wolny.

Koncert otworzy występ młodzieży Publicznego Katolickiego Zespołu Szkół i Przedszkola w Niecieczy.
18 listopada zespół muzyczny wystąpi gościnnie w Centrum Kultury Wsi Polskiej w Wierzchosławicach, a 25 listopada koncert zostanie powtórzony w Niecieczy.

 

To pierwsza taka wystawa. Prace uczniów i profesorów z całego kraju w jednym miejscu.

Nagrodzone prace uczniów szkół plastycznych z całego kraju oraz profesorów malarstwa można obejrzeć na wystawie z okazji XXV Ogólnopolskiego Pleneru Malarskiego Jeżów 2018.

Wystawa obejmuje lata 1994 do 2018 roku. Wśród nich wyjątkowo i po raz pierwszy w dwudziestopięcioletniej historii dołączyli ze swoimi płótnami polscy profesorowie i artyści, którzy oceniali prace podczas jubileuszowej edycji jeżowskich plenerów.

Wystawę XXV Ogólnopolskiego Pleneru Malarskiego Jeżów 2018 można oglądać jeszcze do połowy listopada w Zespole Szkół Plastycznych w Tarnowie w godz. od 8.00 do 15.00.

 

Koncerty, wystawy, wyjątkowi goście, czy warsztaty dla dzieci – to wszystko podczas jubileuszowego, 15. Festiwalu Sztuki ArtFest im. Bogusława Wojtowicza w Tarnowie.

 

Festiwal ArtFest odbędzie się w dniach od 23 listopada do 11 grudnia.

Zainauguruje go wernisaż wystawy fotografii ‘Ciechowski-Świetlik” oraz koncert z gwiazdą wieczoru Justyną Steczkowską.

Szczegóły na stronie internetowej Festiwalu.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Roman Łucarz
play
Słowo za słowo(NS) - Magdalena Majka
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN