Propozycje kulturalno-sylwestrowe – 29.12.2017

29.12.2017

Przed ostatnim weekendem tego roku nie może zabraknąć propozycji sylwestrowych. Zanim jednak przejdziemy do wieczornych wydarzeń coś na rozgrzewkę. W niedzielę odbędzie się IV Tarnowski Bieg Sylwestrowy. Taką propozycję mają tarnowski Sokół – Świat Pracy i Zespół Szkół Ekonomiczno-Ogrodniczych. Przewidziano trzy trasy – bieg główny na 10 kilometrów, bieg masowy na 5 kilometrów oraz marsz nordic walking też na 5 kilometrów. Bieg wyruszy o godzinie 11.00 sprzed Pałacu Sanguszków. Biuro zawodów będzie czynne od 9.00 do 10.30. Nagrodzenie zwycięzców przewidziano po godzinie 13.00, będzie też losowanie dodatkowych upominków.

A sylwestrowe popołudnie można spędzić w tarnowskim teatrze. Tam Poskromienie złośnicy Williama Shakespeare’a w reżyserii Anny Gryszkówny. – Poskromienie złośnicy przeniesione do lat 60., 70. urokliwych Włoch. Będzie bardzo atrakcyjna scenografia, którą zobaczycie Państwo na naszej scenie i sporo nowych aktorów. Myślę, że to będzie niezła premiera w ten sylwestrowy czas – mówi dyrektor teatru Rafał Balawejder. Poskromienie złośnicy w sylwestra o godzinie 17.00 i 20.00. Spektakl można obejrzeć jeszcze dziś o i jutro o 18.00.

Na rynku w Tarnowie tradycyjnie już pokaz sztucznych ogni i muzyka mechaniczna.

Z kolei na rynku w Dębicy sylwester z Dj-em MAXX-em.

W Dębicy też można spędzić sylwestra w teatrze. Tam spektakl Śmiech wzbroniony Miro Gavrana. To o godzinie 20.00.

W Mielcu natomiast spotkanie sylwestrowe na Placu AK. Wystąpi wokalistka disco-dance Zanoza i DJ Marco. Będzie też pokaz sztucznych ogni i konkurs los za butelkę. Start sylwestrowej imprezy o godzinie 22.00.

Bochnia zaprasza na rynek, gdzie sylwester rozpocznie się również o godzinie 22.00. Tam emisja teledysków najnowszych przebojów i fajerwerki.

A jeszcze dziś sąsiedzkie kolędowanie w Tarnowie. Rada Osiedla Starówka zaprasza od godziny 17.00 na Plac Szczepanika przy przejściu podziemnym. Będą konkursy na świąteczny piernik choinkowy związany z tarnowską Starówką oraz na jasełkowe przebranie.

Dziś też koncert kolęd i pastorałek w Niecieczy. Wystąpi Małgorzata Krzysica wraz z Moniką Bylicą i Ewą Romaniak. Koncert w sali widowiskowej Bruk-Bet o godzinie 17.00.

Jutro kolejne spotkanie z kolędami, tym razem w tarnowskiej katedrze. Chór Puellae Orantes zaprezentuje swoją najnowszą płytę – Christmas Time. Dziewczęcy Chór Katedralny pod batutą Władysława Pachoty wystąpi wraz z Kwartetem Smyczkowym Apotheosis i Krakowskim Kwintetem Blaszanym. Rozpoczęcie o godzinie 19.00 w sobotę.

A w poniedziałek jasełka z grupą teatralną GT z parafii Miłosierdzia Bożego w Brzesku. To w parafialnej sali teatralnej. Jasełka pod tytułem Życie masz nie tylko dla siebie. Zakład o dobro oparte są na historii górali, o których dusze toczy się walka dobra ze złem. Za scenariusz odpowiada ks. Piotr Łabuda a za adaptację i reżyserię – Agata Podłęcka. Jasełka 1 stycznia o 17.00. Wejściówki do nabycia przed spektaklem.

rdn_f TV
play
Rozgryźć Kościół - ks. Zbigniew Pietruszka
play
Słowo za słowo (M) - Roman Fleszar
play
Słowo za słowo(NS) - Benedykt Polański
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN