Przedstawią Mękę Pańską na rockowo

12.09.2021

Rock-opera ‘Jesus Christ Superstar’ w najbliższy weekend zadebiutuje na deskach Domu Kultury ‘Mors’ w Dębicy.

Początkowo musical był przygotowywany na 100-lecie urodzin św. Jana Pawła II, lecz wybuch pandemii pokrzyżował plany organizatorów.

Jak mówi Paweł Adamek prezes Dębickiego Towarzystwa Muzyczno-Śpiewaczego, a także dyrygent musicalu, premierę postanowiono przenieść na rok Stefana Wyszyńskiego.

– W najbliższą niedzielę będzie miała miejsce beatyfikacja Stefana Wyszyńskiego i w związku z tym chcieliśmy w Dębicy uczcić to wydarzenie, dlatego przenieśliśmy nasze Misterium Męki Pańskiej. Jest ono w oparciu o rock-operę, do której muzykę napisał Andrew Lloyd Weber. Zrobiliśmy to w formie misterium ze względu na to, że do tej muzyki rockowej występować będą aktorzy, którzy będą przebrani w tradycyjne stroje biblijne. Oczywiście występ będzie w języku polskim.

Na deskach Domu Kultury ‘Mors’ w Dębicy wystąpią aktorzy i muzycy z całej Polski.

– Są to śpiewacy rockowi, czy śpiewacy z teatrów, którzy od lat z nami współpracują. Głównym bohaterem w naszym widowisku, czyli Jezusem Chrystusem będzie Tomasz Bulzak, który w tym roku wygrał edycję ‘Szansy na sukces’. Towarzyszyć mu będą chór parafialny z Dębicy, Orkiestra Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych z grupą rockową, no i oczywiście statyści – mówi Paweł Adamek.

Zgromadzeni widzowie będą mogli się zapoznać z wydarzeniami z życia Jezusa Chrystusa w nieco innej formie.

– Zaczniemy od cudów Chrystusa i uzdrowień, potem przejdziemy przez Niedzielę Palmową, Pan Jezus przegoni kupców ze świątyni, następnie będzie Ostatnia Wieczerza, pojmanie, będą sceny u Heroda i Piłata. Później nastąpi Droga Krzyżowa, ukrzyżowanie, śmierć Jezusa no i Jego zmartwychwstanie – opowiada prezes Dębickiego Towarzystwa Muzyczno-Śpiewaczego.

Reżyserem musicalu jest pochodzący z Nowego Sącza Jakub Bulzak, z kolei za opracowanie muzyczne odpowiadają Martyna i Tomasz Bulzakowie.

Musical ‘Jesus Christ Superstar’ będzie dostępny dla widowni przez trzy weekendy września. W tym czasie odbędzie się 12 spektakli. Wstęp jest darmowy, jednak ze względów sanitarnych, liczba miejsc jest ograniczona. By móc uczestniczyć w spektaklu trzeba posiadać wejściówkę. Jak mówi prezes Dębickiego Towarzystwa Muzyczno-Śpiewaczego pozostały już ostatnie sztuki.

Posłuchaj:
Paweł Adamek
Jakub Sajdak
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Rozgryźć Kościół - Andrzej Lewek
play
Słowo za słowo (M) - Wojciech Skruch
play
Słowo za słowo (NS) - Sławomir Szczerkowski
play
Mirosław Waląg
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN