Przygarnij książkę z biblioteki seminarium duchownego w Tarnowie!

17.01.2022

Prawdziwe czytelnicze perełki – tytuły trudno dostępne, wydania przedwojenne, książki, których niektórzy poszukują bezskutecznie od lat, tu są na wyciągnięcie ręki.

Beletrystyka, książki historyczne, dzieła traktujące o duchowości, traktaty filozoficzne, biografie świętych, a nawet encyklopedie i słowniki – setki książek czekają na nowych właścicieli w bibliotece Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie.

W ramach akcji ‘Przygarnij książkę’ każdy może przyjść i wybrać coś dla siebie za dobrowolną ofiarę. Książki są posegregowane według działów tematycznych, aby łatwiej było wyszukać interesujący nas tytuł.

– Celem tej akcji ‘Przygarnij książkę’ jest, aby te książki, które są u nas dubletami, trafiły do czytelników i żeby ktoś jeszcze nimi się ucieszył. Bardzo nam zależy, żeby dostały drugie życie. Przygarnąć książkę można bardzo prosto: wystarczy wybrać tę, która nas interesuje. Czytelnik szuka książki, wybiera ją dla siebie i składa symboliczną ofiarę. Ta akcja skierowana jest do wszystkich czytelników z Tarnowa i okolic. Każdy może przyjść i skorzystać, przygarnąć naszą książkę – mówi Teresa Dudek, pracująca w bibliotece WSD.

Dobrowolne ofiary pozostawione przez osoby przygarniające książki przeznaczone będą na zakup nowości i prenumeratę czasopism do seminaryjnej biblioteki.

Teresa Dudek przypomina, że już od wielu lat z bogatego księgozbioru biblioteki seminarium korzystać mogą nie tylko klerycy i studenci teologii, ale każdy mieszkaniec Tarnowa i okolic. Wystarczy tylko wyrobić sobie legitymację biblioteczną i już można pożyczać książki.

Informacje o godzinach otwarcia biblioteki i czytelni, katalog książek oraz regulamin można znaleźć na stronie: https://biblioteka.wsd.tarnow.pl/

(fot. u Kuby/Messenger)

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Marta Herduś
play
Słowo za słowo(NS) - Piotr Ryba
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN