Recital fortepianowy w tarnowskim amfiteatrze [WIDEO] [AKTUALIZACJA]

10.07.2020

Tarnowskie Centrum Kultury zaprasza na recital fortepianowy Daniela Grupy. Z powodu niekorzystnych prognoz pogody zaplanowany pierwotnie na sobotę 11 lipca koncert został przełożony na dzisiaj, tj. piątek 10 lipca, na godz. 20.00 w Amfiteatrze Letnim.

Pochodzący z Sulechowa Daniel Grupa to pianista, kompozytor i alpinista, który od wielu lat współpracuje z wieloma artystami polskiej sceny muzycznej – Markiem Jackowskim, Piotrem Cugowskim, Stanisławem Soyką, czy Małgorzatą Ostrowską.

Pisze muzykę do teatru i filmu. Wiele razy stawał również za pulpitem dyrygenckim.

Na program recitalu, który zostanie wykonany w tarnowskim Amfiteatrze składają się kompozycje Daniela Grupy, impresje na temat Chopina, Bacha, Paderewskiego i Rachmaninowa.

Jednocześnie jest to fascynująca podróż, pełna anegdot, humoru i wspomnień, związanych z tysiącami przejechanych kilometrów, setkami sal koncertowych, ludźmi i niecodziennymi sytuacjami w górach.

Występował na Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu, Festiwalu Top Trendy, Sopot Festival. Od wielu lat towarzyszy na scenie Annie Wyszkoni.

Jego wielką pasją są góry, w których – kiedy nie koncertuje – spędza wiele czasu. Teraz przygotowuje się do zdobycia swojego pierwszego siedmiotysięcznika.

Kompozycja Daniela Grupy:

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Piotr Sak
play
Słowo za słowo (NS) - Grzegorz Fecko
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN