Rekordowa liczba uczestników tegorocznej Małopolskiej Nagrody Poetyckiej

23.09.2020

Organizatorzy podsumowali tegoroczną, czwartą edycję Małopolskiej Nagrody Poetyckiej ‘ŹRÓDŁO’, która corocznie organizowana jest przez Centrum Sztuki Mościce oraz Gminny Ośrodek Kultury w Borzęcinie.

Pomimo sytuacji związanej z pandemią, poetyckie środowisko kultury nie zawiodło. W tegorocznej edycji konkursu literackiego wzięła udział rekordowa liczba uczestników. 343 osoby z Polski i zagranicy nadesłały łącznie około półtora tysiąca wierszy.

– Organizując Małopolską Nagrodę Poetycką ‘ŹRÓDŁO’ już po raz czwarty, zastanawialiśmy się, ilu jeszcze poetów jesteśmy w stanie przyciągnąć, zainteresować tym konkursem. Okazało się w tym roku, że jest to rekordowa ilość. My się cieszymy, bo widać, że ta Nagroda ma uznanie w Polsce.

– W tym roku pojawiały się tematy związane z chorobą, z cierpieniem, więc trochę zauważamy jakby stempel tych czasów pandemii koronawirusa, która powoduje u ludzi niepewność i w jakiś sposób wpływa też na samych poetów – mówi Piotr Kania, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Borzęcinie.

Uroczysta gala wręczenia nagród tegorocznym laureatom odbyła się 7 września w Centrum Sztuki Mościce.

Obecni na niej byli między innymi Beata Paluch – aktorka Narodowego Starego Teatru im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie, interpretatorka poezji, Józef Baran – poeta i eseista, Jadwiga Malina- sekretarz Krakowskiego Oddziału Stowarzyszenia Pisarzy Polskich, animatorka kultury oraz Adam Ziemianin – poeta, którego wiersze śpiewane są między innymi przez artystów Piwnicy pod Baranami, zespół Stare Dobre Małżeństwo czy Wolna Grupa Bukowina.

Posłuchaj:
Piotr Kania
Anna Szczepanek, fot. Przemysław Sroka
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Roman Łucarz
play
Słowo za słowo(NS) - Artur Czernecki
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN