Rewia palm na fotografiach. Konkurs

04.04.2020

W tym roku Niedziela Palmowa będzie przebiegać w cieniu społecznej kwarantanny. Ciężko sobie wyobrazić ten dzień bez tradycyjnych Palm Wielkanocnych.

Dlatego Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi zorganizował Przegląd ‘Rewia Palm Wielkanocnych’, którego celem jest wyłonienie najpiękniejszej palmy uwiecznionej na fotografii. Na zwycięzców czekają nagrody.

– Zachęcamy do robienia palm, zwłaszcza w gronie rodzinnym, wykonania im zdjęcia i pokazania ich światu – mówi Karol Krajewski, Dyrektor Narodowego Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi.

Zgłoszenia należy przesyłać w terminie do dnia 9 kwietnia .

Celem Przeglądu jest popularyzowanie oraz kultywowanie tradycji i zwyczajów wielkanocnych związanych z Niedzielą Palmową i Okresem Wielkanocy, pogłębianie wiedzy na temat symboliki i znaczenia palmy w obrzędowości ludowej oraz przekaz wartości i tradycji.

Tradycja świecenia palm w uroczystość Niedzieli Palmowej sięga XI wieku. Tworzenie różnorodnych bukietów wielkanocnych jest piękną tradycją utrwaloną w pamięci pokoleń i trwającą w wielu miejscach Polski.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Kazimierz Koprowski
play
Słowo za słowo(NS) - Artur Czarnecki
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN