Rigoletto w stadninie koni huculskich w Regietowie [ZDJĘCIA]

08.07.2018

Artyści Opery Narodowej Teatru Wielkiego z Warszawy oraz Teatru Muzycznego w Lublinie kolejny raz zawitali do stadniny koni huculskich w Regietowie. Pod bezchmurnym niebem publiczność tym razem zobaczyła Rigoletto. Występowi artystów towarzyszyła cisza, spokój i nocne niebo przepełnione gwiazdami. 

To już kolejne spotkanie z operą w Regietowie. W poprzednich latach mieszkańcy również mieli okazję w lipcowe wieczory oglądać to niezwykłe wydarzenie. – Jesteśmy tutaj już kolejny raz, to świetna sprawa móc oglądać operę przy świetle księżyca – mówi jedna z uczestniczek. – Cieszymy się, że w naszych terenach takie wydarzenie jest organizowane. Nie wszyscy mają możliwość pojechać do większych miast, aby obejrzeć operę – dodaje kolejna.

Rigoletto to opera składająca się z trzech aktów. – Opera w całości jest w języku włoskim. Na pewno docenią to nasi widzowie, którzy wykazują się zrozumieniem opery, docenieniem wartości wokalnej śpiewaków, muzyki i orkiestry – tłumaczy Stanisław Ciuba, dyrektor stadniny.

Widzowie zajęli niemal wszystkie miejsca już pół godziny przed startem opery. Z zapartym tchem oglądali występy artystów, które trwały prawie trzy godziny. Na koniec nagrodzili ich owacją na stojąco.

Posłuchaj:
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Jacek Drobot
play
Słowo za słowo(NS) - Michał Kądziołka
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN