Rusza 43. Starosądecki Festiwal Muzyki Dawnej [WIDEO]

28.06.2021

Za nami prolog, a od środy (30.06) Starosądecki Festiwal Muzyki Dawnej ruszy już na dobre. Wystąpią artyści z Polski, Niemiec oraz ze Szwajcarii. W tym roku motywem przewodnim wydarzenia są miłość i śmierć.

Tradycyjnie już festiwal poprzedził prolog. – W niedzielę 27 czerwca wystąpił znakomity Weser Renaissance z Bremy w międzynarodowym składzie, a od środy do niedzieli ciąg znakomicie zapowiadających się koncertów w gwiazdorskiej obsadzie, w tym dwóch zespołów zagranicznych ze Szwajcarii i dwóch składów mieszanych – wyjaśnia Wojciech Knapik, dyrektor Centrum Kultury i Sztuki im. Ady Sari w Starym Sączu.

Udział w koncertach dla posiadaczy folderów festiwalowych jeż bezpłatny, a folder można zakupić nawet tuż przed koncertami za jedyne 10 zł i posłuży słuchaczom przez cały festiwal.

W środę (30.06) możecie posłuchać Pasję św. Jana autorstwa Jan Sebastiana Bacha. Koncert odbędzie się o 19.30 w kościele św. Elżbiety.

To dzieło nigdy nie zostało definitywnie ukończone. Bach nigdy nie nadał mu ostatecznego kształtu – mówi Marcin Szelest, dyrektor artystyczny Starosądeckiego Festiwalu Muzyki Dawnej. – Wykonał je za swojego życia przynajmniej cztery razy, za każdym razem w trochę innym kształcie. Wykonamy ostatnią wersję tak, jak zabrzmiała rok przed śmiercią Bacha w 1749 roku – dodaje.

Festiwal potrwa do 4 lipca. Program imprezy znajdziesz tutaj: KLIK.

Posłuchaj:
Marcin Szelest
Krzysztof Niedzielan, fot. A. Rams
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Paweł Augustyn
play
Słowo za słowo(NS) - Jacek Lelek
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN