Rusza Jarmark Wielkanocny w Miasteczku Galicyjskim

23.03.2018

Tradycyjne produkty regionalne, rękodzieło i ozdoby świąteczne. To wszystko będziecie mogli zobaczyć w najbliższą niedzielę (25.03) podczas Jarmarku Wielkanocnego w Miasteczku Galicyjskim w Nowym Sączu. Oprócz tego będzie także coś na ząb.

– Będzie wiele wyrobów swojskich, takich jak pieczywo, tradycyjne wędliny, które będą wędzone na miejscu – tłumaczy Małgorzata Łukasik – Kogut, kierownik Miasteczka Galicyjskiego w Nowym Sączu. – Oprócz tego będzie  można dobrze zjeść. Przygotujemy dla państwa tradycyjny wielkanocny żur, a w naszej karczmie będzie można spróbować postnego śledzika – dodaje.

Nie zabraknie także słodkości. Podczas jarmarku odbędą się również warsztaty wypiekania ciast wielkanocnych i malowania pisanek. Chętni będą mogli stworzyć własnoręcznie kartki wielkanocne i wysłać je od razu z poczty w Miasteczku Galicyjskim.

Coś dla siebie znajdą również najmłodsi – O 12.30 w ratuszu czekać będzie na wszystkich dzieci teatr lalek ”Bajka”. Przypomnimy dzieciakom opowieść o Jasiu i Małgosi. W drugiej części jarmarku o godzinie 13:30, na placu rynkowym będziemy tworzyć ogromną eko pisankę. Dzieci dostaną od nas pędzle i farby – wyjaśnia Małgorzata Łukasik-Kogut.

Jarmark rozpocznie się o 9.00 Mszą świętą w skansenie, w zabytkowym kościele z Łososiny Dolnej . Po niej odbędzie się również konkurs palm wielkanocnych. W tym roku do Miasteczka Galicyjskiego przyjedzie ponad 40 wystawców z całej Polski i zagranicy.

 

Posłuchaj:
Małgorzata Łukasik - Kogut
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za Słowo (M) - Lesław Wieczorek
play
Słowo za Słowo (NS) - Wacław Ligęza
play
Słowo za Słowo (NS) - Adam Ruszaj
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN