Ruszają ‘Zdaerzenia 2022’ – Dni Tarnowa!

23.06.2022

Koncerty, wystawy, festiwale, spektakl plenerowy i Jarmark Galicyjski – ruszają Dni Tarnowa.

Jak podkreślił na antenie Radia RDN Małopolska prezydent Tarnowa, Roman Ciepiela, program Dni Tarnowa jest bardzo bogaty, a po okresie pandemii będzie to dla mieszkańców miasta znakomita okazja, aby spotkać się i być może, odkryć Tarnów na nowo.

– To jest taki okres imienin miasta. W piątek rozpoczynamy Galą Nagród Kultury Miasta Tarnowa. Będą one wręczone w amfiteatrze osobom, które są twórcami albo mecenasami kultury. W sobotę i w niedziele będzie się wiele działo. Korzystając z dobrej pogody spotkajmy się, bądźmy razem. Myślę, że Tarnów przez niektórych może być odkryty na nowo, a na pewno po pandemii będziemy chcieli się spotkać z sąsiadami i ze znajomymi.

Prologiem do Dni Tarnowa będzie czwartkowy koncert SMRock w Amfiteatrze Letnim, który odbędzie się o godz. 19. O tej samej godzinie w Centrum Sztuki Mościce zaśpiewa Stare Dobre Małżeństwo. Miłośnikom sztuki BWA proponuje wernisaż wystawy, która zrobiła furorę w Dubaju: ‘The Amazing Land of Quarks, Elefants and Pierogi. Polska w 100 słowach.’

W piątek na Rynku rozpocznie się Jarmark Galicyjski, na którym będzie można nabyć wyroby rękodzielnicze i regionalne przysmaki, a tuż obok, na Placu Katedralnym, na Festiwalu Dobrej Książki, zaopatrzyć się w ciekawe lektury.

Sobota to dzień uroczystej intronizacji Króla Kurkowego, która odbędzie się o godz. 13 w Zakątku Spycimira Leliwity przy ul. Wałowej 25.

Organizatorzy proponują także koncerty: recital fortepianowy finalisty Konkursu Chopinowskiego Hao Rao i ‘Hava Nagila’ w wykonaniu Chóru SOLski.

Niedziela będzie dniem integracji osób pełnosprawnych z osobami z niepełnosprawnością. W godz. od 14 do 18 na Rynku, ul. Piekarskiej, ul. Wałowej i ul. Kapitulnej będzie okazja do spotkania z podopiecznymi Warsztatów Terapii Zajęciowej i poznania ich twórczości, a także do skorzystania z porad m.in. fizjoterapeuty i dietetyka.

Tego dnia Wojtek Klich zaśpiewa na Rynku ‘Karolowe pieśni’, a najmłodsi członkowie zespołu Świerczkowiacy wystąpią na scenie Centrum Sztuki Mościce.

Szczegółowy program ‘Zdaerzeń 2022’ znajdziecie poniżej:

ZDAERZENIA-2022-program

 

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Stanisław Bukowiec
play
Słowo za słowo (NS) - Marian Jankisz
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN