Ruszyła 33. edycja Tarnowskiej Nagrody Filmowej

01.06.2019

Nasze kino staje się coraz bardziej przestronne i na wysokim poziomie – mówili uczestnicy 33. Tarnowskiej Nagrody Filmowej, czyli festiwalu wybranych polskich filmów fabularnych.  W Kinie Marzenie uroczystość zgromadziła tłumy miłośników polskiego kina.

Tarnowski festiwal to nie tylko projekcje filmów ale także wydarzenia towarzyszące, wśród nich koncerty, wystawy i spotkania z twórcami. Na inaugurację 33.TNF wybrano film Zimna wojna w reżyserii Pawła Pawlikowskiego, był także koncert Eabs Letters To Krzysztof Komeda w Amfiteatrze Letnim.

Uczestnicy tego wydarzenia mówią, że to wspaniała promocja Tarnowa i uczta dla miłośników polskiego, fabularnego filmu.

Wybrałam się na film Zimna Wojna. Każde wydarzenie kulturalne, które odbywa się w Tarnowie jest z pożytkiem dla Tarnowa. Jak najwięcej takich imprez żeby się odbywało. – Też jesteśmy uczestnikami któryś raz, a ponieważ film ma opinię bardzo dobrą, więc chcieliśmy doświadczyć tego. – Jestem z Zagłębia, z Dąbrowy Górniczej. – Jestem fanem TNF,warto przyjść, spotkania są fantastyczne z aktorami, z reżyserami – powiedzieli radiu RDN uczestnicy inauguracji 33. Tarnowskiej Nagrody Filmowej.

Formuła TNF się poszerza nie tylko o miejsca, ale i o program – powiedziała nam Anna Grygiel, dyrektor festiwalu.

– O tym polskim filmie już od lat opowiadamy w różny sposób. Oprócz samych projekcji konkursowych, tego filmu konkursowego, fabularnego, wzbogacamy go o opowieść filmów różnego gatunku, oprócz tego dopowiadają o tym filmie twórcy w spotkaniach. Pojawiają się tutaj z najwyższej półki twórcy uznani, którzy mają ogromny dorobek – podkreśla Anna Grygiel, dyrektor 33. Tarnowskiej Nagrody Filmowej.

Jak mówi Jerzy Armata, dyrektor artystyczny festiwalu, jest z czego wybierać, program został ułożony z ponad czterdziestu tytułów. – Wyłoniliśmy tę dwunastkę konkursową, bo polskie kino od kilkunastu lat przeżywa fantastyczny okres. Po pierwsze produkujemy coraz więcej, po drugie są to coraz lepsze filmy i to, co najważniejsze one są różnorodne. Dla mnie czym najważniejszym jest to, że polska publiczność wróciła na filmy rodzimej produkcji – dodaje Jerzy Armata.

Więcej o festiwalu i program wydarzenia na www.tarnowskanagrodafilmowa.pl

 

 

 

Posłuchaj:
Uczestnicy inauguracji TNG
Anna Grygiel
Jerzy Armata
Małgorzata Miczek-Zabawa
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Witold Kozłowski
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN