Rycerze znowu powrócą na melsztyński zamek

24.06.2022

Rycerskie obozowisko, pokazy sokolnicze, szkółka młodego woja i przysmaki kuchni rycerskiej to tylko niektóre atrakcje, jakie czekają na uczestników 5. Biesiady Rycerskiej, która rozpoczyna się w Melsztynie.

Dyrektor Zakliczyńskiego Centrum Kultury, Kazimierz Dudzik, zapowiada, że w tym roku będzie kilka nowości.

– Wiele rzeczy będzie po raz pierwszy. Będzie piękny pokaz laserowy. Po raz pierwszy przyjedzie artyleria czarnoprochowa i będzie salut na rozpoczęcie oficjalne w sobotę. I w sobotę też, od godz. 16, będzie pokaz sokolniczy. Sześć ptaków, w tym sokół raróg.

5. Biesiada Rycerska w Melsztynie rozpocznie się dzisiaj w godzinach popołudniowych instalacją rycerskiego obozowiska przez grupy rekonstrukcyjne.

W sobotę od godz. 10 odbywać się będą pokazy grup rekonstrukcyjnych i rzemiosła średniowiecznego. Będzie też można zgłębiać tajniki sztuki wojennej i myśliwskiej w szkółce młodego woja i młodego myśliwego. Będzie też otwarcie wystawy ‘Zamki Małopolski’ w melsztyńskim donżonie, puszczanie wianków na Dunajcu i pokaz laserowy.

W niedzielę, o godz. 15:45, odbędzie się tradycyjna bitwa o zamek, a wcześniej, już od godz. 10 można będzie zwiedzać rycerskie obozowisko, wysłuchać koncertów, obejrzeć pokazy, m.in. tańców średniowiecznych.

Maria Polaczek, fot. Stanisław Kusiak /zakliczyninfo.pl
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Tomasz Stelmach
play
Słowo za słowo (M) - Roman Ciepiela
play
Słowo za słowo (NS) - Mirosław Waląg
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN