Rynek na trzy dni zamieni się w Nowy Orlean

26.06.2018

Tarnowskie Stowarzyszenie Jazzu Tradycyjnego Leliwa zaprasza na tradycyjne, piątkowe, wieczory z muzyką z Nowego Orleanu.

To już 11 raz, kiedy na tarnowskim Rynku zbiorą się tłumy, by posłuchać zarówno tarnowskich, polskich jak i zagranicznych artystów.

Mamy już swoich stałych słuchaczy, przychodzą też i nowi – mówi Stanisław Stańczyk, prezes tarnowskiego Stowarzyszenia Jazzu Tradycyjnego Leliwa. – Z wielką satysfakcją zauważamy, że na tarnowski Rynek przychodzi dużo naszych stałych słuchaczy, których z resztą poznajemy już. Ta muzyka przyciąga też gości, którzy zatrzymują się chociaż na chwilę. Mam nadzieję, że zaszczepimy w nich wtedy miłość do tej muzyki, której może nie znają tak dobrze – dodaje.

Duży nacisk kładziemy na artystów z Tarnowa – twierdzi Stańczyk. – Grzechem byłoby nie wykorzystać naszych tarnowskich formacji jazzowych, których jest całkiem sporo. W tym roku np. zapraszamy Old Boys Band, zespół który założył Romuald Słowik.

Pierwszy koncert odbędzie się już w ten piątek, o godzinie 19.00. Kolejny wyjątkowo w czwartek, 5 lipca, a ostatni już 13-go w piątek, także o godzinie 19.00.

Na Rynku będzie można usłyszeć m.in. Old Boys Band, The Warsaw Dixielanders, Leliwa Jazz Band i Bartek Szu & Te Fajne Dziewczyny.

RDN Małopolska patronuje temu wydarzeniu.

Posłuchaj:
Stanisław Stańczyk
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Grzegorz Gotfryd
play
Słowo za słowo (NS) - Marta Słaby
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN