Seniorzy wraz z najmłodszymi tarnowianami udekorowali miasto pisankami [ZDJĘCIA]

27.03.2018

Radość dzieci z nadchodzących świąt odwzorowują różnokolorowe pisanki – mówią mieszkańcy, którzy przyznają, że każdy dorosły chciałby zachować taką szczerą dziecięcą radość, jaką tylko najmłodsi umieją okazać.

– Radość wypływa z dzieci z ich uśmiechów. Robiliśmy pisankę i ja ją ozdobiłam króliczkami i jajeczkami. Jak porzucimy taką pogoń codzienną to myślę, że na pewno nauczylibyśmy się z powrotem tą radość od dzieci czerpać. Naśladować ich w tej spontaniczności, to jest chyba najważniejsze. Lubię święta, bo można ozdobić dom, a pisanki lubię dlatego, bo mam tego talent – mówili zarówno duzi jak i mali uczestnicy.

W akcji wzięli udział najmłodsi z wszystkich tarnowskich przedszkoli i uczniowie pierwszych klas – łącznie ponad 2 tys. dzieci oraz seniorzy. W pomoc przy wieszaniu ozdób zaangażowali się uczniowie XVI LO im. Armii Krajowej i Straż Miejska.

Pisanki w czasie okresu Świąt Wielkanocnych przyozdabiać będą drzewa wzdłuż ul. Wałowej, na skwerku przy ul. Mickiewicza, na Placu Sobieskiego oraz na tarnowskim Rynku. W tym roku na drzewach zawisło 3,5 tys kolorowych pisanek. To akcja Urzędu Miasta Tarnowa.

Posłuchaj:
Uczestnicy
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Rozgryźć Kościół - Andrzej Lewek
play
Słowo za słowo (M) - Wojciech Skruch
play
Słowo za słowo (NS) - Sławomir Szczerkowski
play
Mirosław Waląg
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN