„Skowroneczek” szansą dla młodych artystów na rozwój talentu

06.07.2019

Podczas corocznego Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Dziecięcej w Nowym Sączu, na scenie prezentują się wokaliści od 5. do 16. roku życia. Wielu z nich swoje pierwsze muzyczne kroki stawiało bez widowni, ale dzięki festiwalowi, mogą stanąć przed większą publicznością.

– Zaczęłam śpiewać jak miałam 5 lat. Na początku śpiewałam w domu, później mama zapisała mnie do Pałacu Młodzieży w Tarnowie – przyznaje Dagmara, jedna z uczestniczek

Jak przekonuje ks. Andrzej Mulka, dyrektor Wydawnictwa Diecezji Tarnowskiej PROMYCZEK, dzieci mają możliwość rozwijania swoich zainteresowań i talentów. Wszystko pod czujnym okiem jury.

– Mamy przedstawicieli 45 ośrodków z Polski i trzech ośrodków z zagranicy. W tym roku mieliśmy też Grażynę Łobaszewską, która też fantastycznie o tych prezentacjach się wypowiadała – mówi ks. Andrzej Mulka. Jak zauważył – Dzieci z dużą radością śpiewają różnego rodzaju piosenki.

Opiekunowie zapewniają dzieciom różne atrakcje wakacyjne. Zwiedzili m.in. Zakopane, Bochnię i Krynicę.

Międzynarodowy Festiwal Piosenki Dziecięcej „Skowroneczek” odbywa się już po raz szesnasty. Koncert finałowy będzie jutro (7.07) o 17.00 na płycie sądeckiego Rynku w czasie Imienin Nowego Sącza.

Posłuchaj:
Ks. Andrzej Mulka
Uczestniczka
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Krzysztof Gil
play
Słowo za słowo(NS) - Benedykt Polański
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN