Skrzyszów zaprasza na Gminne Obchody Narodowe Święta Niepodległości

02.11.2018

11 listopada przy pomniku rozstrzelanych w lesie Kruk o 9.45 odbędą się oficjalne uroczystości. O godzinie 11.00 organizatorzy zapraszają na Mszę św. w intencji ojczyzny w kościele św. Stanisława Biskupa męczennika. Potem piknik patriotyczny, gdzie wspólnie będzie można śpiewać pieśni patriotyczne i zjeść dobrą grochówkę.

Zanim jednak wszyscy zaczną świętować, o 10.30 odbędzie się nietypowy przemarsz. – Mamy fajną inicjatywę społeczną, będziemy nieść 100 metrów flagi na stulecie odzyskania niepodległości. Zapraszamy mieszkańców, żeby się przyłączali do niesienia tej flagi. Zaniesiemy ją pod szkołę podstawową nr 1 w Skrzyszowie – mówi Danuta Flaumenhaft, zastępca dyrektora Gminnego Centrum Kultury i Bibliotek w Skrzyszowie.

Inicjatorem tego pomysłu jest pan Stanisław Plebanek, który zaprasza na samo szycie 100 metrowej flagi narodowej 3 listopada. – Będziemy szyć flagę w sobotę, 3 listopada. Każdy będzie mógł sobie uszyć kawałek flagi, który potem połączymy w całość, także serdecznie zapraszamy – dodaje.

Rozpoczęcie akcji szycia flagi o godzinie 9.00 w szkole podstawowej w Skrzyszowie. Po przemarszu, flaga zostanie powieszona przed placówką, w której została zrobiona.

Jeśli ktoś nie ma transportu a chce uczestniczyć w uroczystościach 11 listopada, można zgłosić się do czwartku pod numer 14 674 23 46. Odjazd sprzed kościoła w każdej miejscowości o godzinie 9.00.

Posłuchaj:
Danuta Flaumenhaft
Stanisław Plebanek
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Magdalena Marszałek
play
Słowo za słowo (NS) - Piotr Gąsienica
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN