‘Śluby panieńskie” na początek sezonu

13.09.2018

Komedia Aleksandra Fredry w reżyserii znanego aktora Wojciecha Malajkata otworzy sezon 2018/2019 w tarnowskim teatrze im. Ludwika Solskiego. Jednocześnie sztuka jest propozycją na XXII Ogólnopolski Festiwal Komedii Talia.

Jak zapowiada Marcin Hycnar, dyrektor artystyczny teatru, sztuki przygotowywane na ten sezon to dzieła rodzimych autorów ze względu na 100 – lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Na tej samej zasadzie dobrano przedstawienia festiwalowe.

-Chcielibyśmy przedstawić tarnowianom te pozycje z naszej rodzimej literatury, nie tylko dramatycznej, którymi możemy się pochwalić. Wybraliśmy te, które są najcenniejsze i które coś ważkiego mówią o nas, Polakach, i o kraju, w którym przyszło nam żyć zarówno dawno, dawno temu jak i współcześnie – wyjaśnia Marcin Hycnar.

-To jest moim zdaniem jedna z kilku komedii Fredry, która się kompletnie nie zestarzała. ‘Śluby panieńskie” znają wszyscy tak naprawdę, a mimo to bardzo liczę na to, że uda nam się zaskoczyć państwa – mówi Wojciech Malajkat, reżyser przedstawienia.

Premiera ‘Ślubów panieńskich” już w niedzielę, 16 września, o godz. 19.00 w tarnowskim teatrze. XXII Ogólnopolski Festiwal Komedii Talia startuje 21 września.

100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości zostanie uczczone także widowiskiem muzycznym ‘Warto było” w reżyserii Ceziego Studniaka. Premiera tarnowska wydarzenia zaplanowana została na 9 listopada.

Na deskach tarnowskiego teatru w tym sezonie zobaczymy także m.in. sztuki Michała Walczaka ‘Piaskownica” i ‘Pierwszy raz” w reżyserii Grzegorza Chrapkiewicza, gombrowiczowskie ‘Trans-atlantyk” i ‘Dziennik” w adaptacji Tomasza Gawrona oraz ‘Tango” Sławomira Mrożka w reżyserii Edwarda Wojtaszka. Dla dzieci teatr planuje ‘Króla Maciusia Pierwszego” w adaptacji Tomasza Piaseckiego.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Roman Łucarz
play
Słowo za słowo(NS) - Artur Czernecki
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN