Wielki finał Manii Pomagania. Z InoRos i Kombii dla Julii, Alexa i Weroniki

13.07.2018

Gmina Tarnów i Radio RDN Małopolska zapraszają wszystkich mieszkańców regionu do włączenia się w Manię Pomagania. Wydarzenie charytatywne, w takcie którego koncerty zagrają zespoły InoRos oraz KOMBII odbędzie się już 14 lipca w Koszycach Małych.

Już po raz szósty zagramy dla chorych dzieci z Gminy Tarnów. Tym razem będą to Weronika, Julka i Alex.

Tradycyjnie Koszyce Małe, miejsce spotkań wszystkich maniaków pomagania. W tym roku wielkie gwiazdy, bo u nas zawsze występują najlepsi artyści, którzy przyciągają naszych mieszkańców – mówi dyrektor Działu Reklamy Radia RDN Małopolska, Paweł Jucha.

Prosimy, bądźcie z nami dla Julii, Alexa i Weroniki, czyli trójki chorych, niepełnosprawnych dzieciaków, które potrzebują naszej pomocy. To dla nich przeznaczony zostanie cały dochód z wydarzenia – mówi Anna Pieczarka, dyrektor Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Tarnów.

Trójka dzieci, którym dedykowana jest tegoroczna Mania Pomagania wymaga kosztownego leczenia i rehabilitacji.

Weronika ma 10 lat. Urodziła się z zespołem Downa i z wadą serca. – Od dziecka rehabilitowana. Ma opiekę psychologa, logopedy i pedagoga. Wyjeżdżamy na turnusy rehabilitacyjne i to jej bardzo pomaga. Weronika ma dużo zabiegów, jest ćwiczona. Wtedy widać, że dziecko się rozwija – mówi pani Lucyna, mama dziewczynki.

Julka od najmłodszych lat swojego życia jest rehabilitowana. Po urodzeniu wykryto u niej wady środkowego układu nerwowego. – Podczas szczegółowej diagnostyki wyszły różne inne wady. Wada genetyczna, wada słuchu. Staramy się wspomóc rozwój naszego dziecka, by postawiło w końcu pierwsze kroki. Jest to możliwe, dlatego często wyjeżdżamy na turnusy rehabilitacyjne, które bardzo wspomagają jej rozwój. Julka jest dzieckiem bardzo wesołym, szczególnie lubi muzykę. Gdy dużo słuchamy muzyki uśmiech bardzo często się pojawia – mówi pan Jarek, tata sześciolatki.

Najmłodszy z trójki dzieci jest Alex. – Moje dziecko cierpi na autyzm, który wykryto u niego dopiero po kilku latach razem z całościowym zaburzeniem rozwoju – tłumaczy pan Albert, tata chłopca. – Nie można mówić o rehabilitacji dziecka z autyzmem bez pomocy zwykłych ludzi, zwykłych dzieci. Dlatego zalecany jest kontakt takiego dziecka z dziećmi rozumiejącymi się prawidłowo, tylko po to, żeby Alex umiał po swojemu podpatrywać wzorcowe zachowania takich dzieciaków – dodaje ojciec.

Mania Pomagania już w sobotę, 14 lipca, od godziny 16.00 na stadionie sportowym w Koszycach Małych.

Imprezę zapoczątkuje wspólne oglądanie mundialowego meczu o brąz, a w towarzyskim meczu piłki nożnej rywalizować będą ze sobą drużyny radiowców i samorządowców.

Manię Pomagania organizują wspólnie gmina Tarnów i Radio RDN Małopolska.

Cegiełka uprawniająca do wejścia to koszt 10 zł.

 

Posłuchaj:
Mama Weroniki
Tata Julki
Tata Alexa
Wydawca, Aneta Mleczko
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Aleksandra Sternik
play
Słowo za słowo(NS) - Magdalena Majka
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN