Solski wraca do gry!

29.05.2020

Teatr im. Ludwika Solskiego w Tarnowie w nietypowy sposób powróci do występów na scenie.

Dokładnie o północy, z piątku na sobotę 6 czerwca na deskach tarnowskiego teatru odbędzie się przedpremierowy pokaz “Jasia i Małgosi” w reżyserii Matyldy Baczyńskiej.

– Zrobimy taki specjalny pokaz tego spektaklu, bo już z piątku na sobotę czyli o godzinie 00:00 wystartujemy z “Jasiem i Małgosią” – to będzie pokaz przedpremierowy. Tego samego dnia zrobimy zwykłą, klasyczną premierę, oczywiście z zachowaniem wszelkich reżimów i wymagań. Odbędzie się przekładana premiera “Braci Karamazow” bo to będzie już 19 czerwca, mamy ustalony termin – mówi Rafał Balawejder dyrektor teatru.

Tarnowski teatr szykuje również dla widzów małą niespodziankę.

– Ja ogromnie chciałbym zachęcić też na spektakl pt. “Porachunki z katem”, który planowany jest między 11-14 czerwca i to będzie wyjątkowa gratka dla tarnowskich widzów, ponieważ reżyserem tej sztuki jest Marcin Hycnar. Dodatkowo, niezwykła niespodzianka w związku z tym, że nie ma tam jednego z aktorów to Marcin Hycnar zobowiązał się do zrobienia dubla i po wielu latach na tarnowskiej scenie znów wystąpi Marcin Hycnar.

Sztuka “Porachunki z katem” będzie również pożegnaniem Maricna Hycnara z tarnowskim teatrem, który pełnił rolę dyrektora artystycznego. Wtedy też zostanie ogłoszone nazwisko nowego dyrektora.

Posłuchaj:
Rafał Balawejder
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Rozgryźć Kościół - ks. mitrat Jan Pipka
play
Słowo za słowo (M) - Piotr Chęciek
play
Słowo za słowo(NS) - Krzysztof Dymura
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN