“St(w)ory” – spektakl i finał konkursu choreograficznego “My move”

15.10.2020

Zaproszenie na to wydarzenie w ramach cyklu “Czekając na Scenę Otwartą” kieruje Centrum Sztuki Mościce.

“St(w)ory” to spektakl taneczny lokalnej artystki Karoliny Miki i jej zespołu – Studia Tanecznik. Opowiada legendę o pokoleniu, które się gubi wśród innych stworzeń. To historia powtarzalnych schematów, tych samych od lat anegdot. Bitwa ze sobą, ale i rozwój. Wytrwałość po brzegi wypełniona poświęceniem. Radość, ale ulotna i słyszalna wyłącznie w tupocie skrzydeł.

Spektakl poprzedzi uroczyste rozdanie nagród konkursu “My move” i prezentacja zwycięskich utworów choreograficznych .

Wydarzenie odbędzie się 17 października godz. 18.00 Centrum Sztuki Mościce.

Studio TANecznik
Doskonali młodych tancerzy w technikach contemporary, modern, modern jazz. Uzupełnieniem zajęć tańca współczesnego jest taniec klasyczny oraz elementy akrobatyki. Bardzo ważnym elementem zajęć jest praca nad świadomością ciała w oparciu o kombinacje taneczne, improwizację oraz pracę w partnerowaniu. W Studio prowadzone są również zajęcia Hip Hop, a trenerem grup w mijającym sezonie była Julia Starzyk.

Karolina Mika
Dyplomowana instruktorka tańca współczesnego oraz tancerka krakowskiego Teatru Tańca DF. Prowadzi warsztaty taneczne oraz stałe treningi tańca współczesnego w Tarnowie i innych miastach, przygotowuje grupy młodzieżowe do startów w ogólnopolskich konkursach tanecznych od ponad 10 lat. Z jej inicjatywy w 2016 roku powstała w Tarnowie grupa tańca współczesnego, w której tańczą dzieci i młodzież od 10 roku życia. Jest pomysłodawczynią projektu warsztatowego TarnOFFska Przestrzeń Tańca jednoczącego środowisko taneczne, doskonalącego umiejętności i promującego ruch i taniec wśród dzieci i młodzieży.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Michał Koralik
play
Słowo za słowo (NS) - Piotr Stach
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN