Świerczkowiacy świątecznie – dwa koncerty w CSM

07.01.2022

Koncert Zespołu Pieśni i Tańca Świerczkowiacy to wyjątkowa okazja do wspólnego kolędowania. Noworoczne spotkanie odbędzie się 9 stycznia.

Artyści wystąpią na scenie Centrum Sztuki Mościce z koncertem kolęd i pastorałek, widowiskiem obrzędowym ‘Kulig’ i grupą kolędniczą.

Podczas występu zaprezentuje się cały zespół, wraz z grupami młodzieżowymi, Małymi Świerczkowiakami i orkiestrą kameralną. Jak mówi Anna Banach, wicedyrektor Centrum Sztuki Mościce, ten koncert to wyjątkowe wydarzenie.

– To jest spore wydarzenie, żeby nie powiedzieć, wielkie wydarzenie, logistyczne, ponieważ wystąpią na scenie wszystkie grupy śpiewacze i taneczne, to jest około sto osób. Podzieliliśmy to w ten sposób, że są dwa koncerty, aby każdy mógł w bezpiecznych warunkach wysłuchać pięknych kolęd. wydaje się, że może to za dużo. Nieprawda! Kolęd nie można przedawkować! Tego się słucha i słucha, i słucha.

Świąteczno-noworoczne widowisko będzie miało miejsce 9 stycznia 2022 r. godz. 15:30 i 18:30 w sala widowiskowej Centrum Sztuki Mościce w Tarnowie.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Arkadiusz Mikuła
play
Słowo za słowo (NS) -Wacław Ligęza
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN