Święto Dzieci Gór już po raz 27 w Nowym Sączu !

21.07.2019

W tym roku Święto Dzieci Gór odbyło się bez barwnego korowodu. Plany pokrzyżowała ulewa. Koncert inaugurujący festiwal ze sceny przy ratuszu został przeniesiony do hali MOSiR przy ul. Nadbrzeżnej.

To już 27 edycja festiwalu. W tym roku do Nowego Sącza przyjechały zespoły między innymi z Rosji, Białorusi, Albanii i Tajwanu. Ten ostatni zespół zagra i zatańczy dla sądeczan w czwartek (25.07) razem z zespołem z Kościeliska. Jak mówi Anna Michalik, której zespół Polany będzie towarzyszył dzieciom z Tajwanu, Święto Dzieci Gór jest świetnym wydarzeniem, które pokazuje barwną kulturę nie tylko tą daleką, ale również tą, którą mamy często całkiem blisko siebie.

Nasza muzyka jest specyficzna mocna, donośna. Nasz taniec też jest taki. Gdy jedna para tańczy, to jest popis solowy, mamy też taniec zalotny mężczyzna tańczy, kobieta mu wtóruje, drobi, beczkuje, no i oczywiście taniec góralski, gdzie liczy się siła, zwinność, dryg i odwaga.

Jutro (22.07) przed sądeczanami spotkanie z dziećmi z Węgier i Rożnowa. We wtorek sceną przy ratuszu zawładną dzieci z Łącka i Białorusi.

Przez cały tydzień dzieciom towarzyszyć będzie radio RDN.

Posłuchaj:
Aleksandra Podziewska
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Michał Koralik
play
Słowo za słowo (NS) - Paweł Kupczak
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN