Szalowski Zespół Wokalny wyśpiewał Grand Prix na Międzynarodowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Będzinie

11.01.2021

Zespół z Szalowej wykonał pastorałkę Niemowlątko na słomie.

O tym, że mimo pandemicznych utrudnień 27. Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika udało się zrealizować i cieszył się dużą popularnością mówiła podczas finałowego koncertu dziekan Wydziału Wokalno-Aktorskiego łódzkiej Akademii Muzycznej prof. dr hab. Urszula Kryger. – Ten dwudziesty siódmy już MFKiP udał się, wydaje mi się, doskonale. Mnie osobiście zachwyciła różnorodność. Nie tylko utworów, ale też formacji, w których występowali śpiewający te piękne utwory.

Zapis z koncertu galowego 27. MFKiP w Będzinie zobaczycie TUTAJ.

Niewiele projektów udało nam się zrealizować w tym dziwnym 2020 roku, ale ten jeden zrealizowaliśmy na… szóstkę. A dokładnie rzecz biorąc – na Grand Prix – piszą muzycy na swoim facebookowym profilu.

Szalowski Zespół Wokalny istnieje od 7 lat. Tworzą go muzycy pochodzący z Szalowej i związani z tą miejscowością. – Powstanie zespołu wiąże się z pragnieniem wspólnego muzykowania oraz zamiłowaniem do czterogłosowej faktury chóralnej. SZeW cały czas podnosi swój warsztat oraz poszerza repertuar, włączając do niego utwory różnych stylów, epok i kompozytorów – czytamy na stronie SZeWu.

Już w najbliższy wtorek na antenie Radia RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz w programie Cudze chwalicie swego nie znacie naszym gościem będzie dyrygentka Szalowskiego Zespołu Wokalnego Maria Dziedzic Król.

Start o 19:30.

Posłuchaj:
Katarzyna Antosz
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Rozgryźć Kościół - bp Leszek Leszkiewicz
play
Słowo za słowo (M) - Krzysztof Kaczmarski
play
Słowo za słowo(NS) - Grzegorz Biedroń
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN