Sześć gmin żegna lato

20.09.2017

Przez pogodę nie udało się rozpoczęcie sezonu letniego w Pieninach, dlatego organizatorzy przenieśli imprezę na wrzesień. Już w najbliższy weekend sześć gmin będzie wspólnie żegnać lato. W programie tradycyjnie zaplanowano spływ przełomem Dunajca.

Ten zakończy się w Szczawnicy – zaprasza Piotr Gąsienica, współorganizator wydarzenia.

 – Zaczynamy zwyczajowo spływem dla osób zaproszonych, gości tych sześciu gmin. Spływamy ze Sromowiec Niżnych spod Trzech Koron, wszystko przy dźwiękach muzyki.

Później o godz. 13.00 zaprezentuje się gwiazda wieczoru. Będzie to zespół disco polo – zespół After Party. Ich występ na płycie górnej parkingu dolnego w Pieninach, a po nich występy zespołów z poszczególnych gmin.

Lato żegnają wspólnie gminy Szczawnica, Łapsze Niżne, Czorsztyn, Krościenko nad Dunajcem i Ochotnica Dolna. Piotr Gąsienica przekonuje, że żadna z tych gmin nie powinna narzekać na mały ruch turystyczny.

– Udane lato, więc jest się z czego cieszyć. Każdą z tych gmin odwiedziło dużo turystów i z nimi także chcemy się pożegnać na końcówce lata i już teraz zaprosić do odwiedzania tych terenów o każdej porze roku. Mam nadzieję, że będzie to nowa świecka tradycja, że te gminy ze sobą współpracują. Na razie zakończenie lata, miejmy nadzieję, że te gminy będą także wspólnie otwierać kolejny sezon – mówi Gąsienica.

Żeby załapać się na spływ przełomem Dunajca, trzeba się wcześniej zapisać. Rado RDN Nowy Sącz patronuje temu wydarzeniu.

 

Posłuchaj:
Piotr Gąsienica
Jolanta Moździerz
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Rozgryźć Kościół - bp Leszek Leszkiewicz
play
Słowo za słowo (M) - Krzysztof Kaczmarski
play
Słowo za słowo(NS) - Grzegorz Biedroń
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN