Szlakiem krościeńskich galerii

08.08.2020

To już trzeci odcinek w ramach cyklu Pienińskie sacrum zrealizowanego z programu MKiDN Kultura w sieci. Tym razem tematem przewodnim będą krościeńskie galerie autorskie.

Wraz z przewodnikiem, Marianem Jaroszem, odwiedzimy cztery autorskie galerie krościeńskie, w których powstają i są eksponowane unikatowe dzieła sztuki: Galerię Makiet Zbigniewa Urbańskiego, Galerię Marii i Stanisława Czepielów, Galerię Osobliwości Anny i Tadeusza Olesiów i Galerię Pod Okółkiem Andrzeja Michała Beliczyńskiego – piszą organizatorzy.

Nie zabraknie oczywiście muzyki góralskiej w wykonaniu Kapeli Jaśka Kubika z Krościenka n.D. oraz organowej – wprost z krościeńskiego kościoła Chrystusa Dobrego Pasterza, która jest wspólnym mianownikiem wszystkich odcinków cyklu.

Utwory Mikołaja z Krakowa, jedne z najstarszych zabytków polskiej literatury instrumentalnej oraz improwizacje,  wykona krakowski wirtuoz Marek Stefański.

Premiera w najbliższą sobotę, 8 sierpnia,  o godz. 19. 00 na www.arsproarte.pl oraz w mediach społecznościowych. Tam również można obejrzeć poprzednie odcinki z serii Pienińskie Sacrum.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Anna Pieczarka
play
Słowo za słowo (NS) - Piotr Ryba
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN