Tarninowe Koralobranie już wkrótce

27.08.2020

VII edycja Tarninowego Koralobrania odbędzie się w sobotę, 29 sierpnia. W tym roku na innych zasadach.

W tym roku, w związku z pandemią koronawirusa, Urząd Miasta Tarnów rezygnuje z niektórych zabaw. Odbędą się głównie pokazowe wystąpienia cyrkowe, animacje taneczne oraz konkursy.

– Ten rok i pandemia koronawirusa narzuca na nas sposób realizacji tego wydarzenia. W związku z tym zrezygnowaliśmy z kontaktowych, bezpośrednich animacji. Także, niestety w tym roku nie będzie tego mobilnego placu zabaw. Będzie Studio Tańca Honorata z pokazami tańca cheerleaders. Będzie nasza tarnowska straż miejska znakowała rowery. Ale też będzie dużo edukacyjnych zabaw, quizów – nawet w kontekście koronawirusa. Będzie też formacja Niezły Cyrk – mówi Maria Zawada-Bilik zastępca dyrektora Wydziału Komunikacji Społecznej UMT.

Stowarzyszenie “Jemy w Tarnowie” jest współorganizatorem promocji zdrowego i oszczędnego jedzenia na wydarzeniu. Uczestnicy będą mogli wziąć udział w akcji “Letnie śniadanie na trawie” i konkursach kulinarnych: “Śniadanie zero waste”, “Pocztówka z Tarnowa” oraz “Tarnów do zjedzenia”.

Będą konkursy kulinarne na określonych rygorem aktualnym zasadach. Nasi uczestnicy będą się zmagać na najzdrowszą kanapkę. Będzie taka konkurencja, która od naszych uczestników będzie wymagała stworzenia kanapki, czy zestawu śniadaniowego, z wykorzystaniem wszystkich elementów. Czyli zero marnowania! Bo też chcemy żeby w tę stronę się przekształcało nasze wydarzenie. Myślę, że na te czasy taka idea jest wskazana nam wszystkim – dodaje Maria Zawada-Bilik.

Piknik oferuje też warsztaty koralowe, podczas których tradycyjnie będzie można samodzielnie wykonać korale i zabrać je do domu.

Organizatorzy apelują do uczestników o przestrzeganie obostrzeń sanitarnych.

Posłuchaj:
Maria Zawada-Bilik
Wydawca, Iza Kołakowska
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Rozgryźć Kościół - ks. Piotr Boraca
play
Słowo za słowo (M) - Krzysztof Kaczmarski
play
Słowo za słowo(NS) - Dariusz Chorużyk
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN