Tarnów będzie mieć “Sekretne wydarzenia kulturalne”

28.01.2020

Inicjatorem pomysłu, który sprawdził się już w dużych miastach, jest Dominik Fitrzyk z Tarnowskiego Centrum Kultury.

Jak przyznaje, wszystko ma być owiane tajemnicą…

– Ktoś, kto zapisuje się na dane wydarzenie kulturalne, zna tylko datę i godzinę wydarzenia, ale nie wie dokładnie, kto wystąpi, ani nie wie, gdzie to wydarzenie się odbędzie. Znamy tylko kategorię, czy będzie to koncert, wystawa, performance, wieczór poezji, wieczór teatralny, spektakl, czy może jakaś inna forma bardzo szeroko rozumianej kultury i sztuki.

Pierwsze “Sekretne wydarzenie kulturalne” odbędzie się 21 lutego, w centrum Tarnowa o godz. 18.00. Ma to być połączenie koncertu i wystawa. Można już rezerwować miejsca. – Nie trzeba w tym dniu myśleć o stroju galowym – mówi Dominik Fitrzyk.

– Jest to raczej luźna forma artystyczna artystów, którzy mają luźny kontakt z publicznością. Publiczność, która do nas przychodzi, ma możliwość usiąść na wygodnych pufach, kocach, mogą stanąć gdzieś przy parapecie i wsłuchać się w artystę, który również na ziemi, bez żadnego podwyższenia, bez zbędnych elementów scenograficznych czy technicznych, ma możliwość bezpośredniego kontaktu i bezpośredniej rozmowy.

Dzień przed planowanym wydarzeniem dostajemy wiadomość sms pod wskazany numer ze szczegółami wybranej przez nas imprezy kulturalnej.

Posłuchaj:
Dominik Fitrzyk
Jolanta Moździerz, fot. tck.pl
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Rozgryźć Kościół - ks. Sylwester Brzeźny
play
Słowo za słowo (M) - Lesław Wieczorek
play
Słowo za słowo(NS) - Wacław Ligęza
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN