Tarnów stanie się stolicą komedii

20.09.2019

W ostatni tydzień września, przez 8 dni – od najbliższej soboty (21.09) do przyszłej niedzieli (29.09) – będą wystawiane sztuki, w których będziemy mogli podziwiać znanych aktorów, takich jak Grażynę Wolszczak, Mateusza Damięckiego, Krystynę Jandę czy Piotra Zelta, ale pojawią się też debiuty.

Marcin Hycnar, reżyser spektaklu inaugurującego 23. Ogólnopolski Festiwal Komedii Talia w Tarnowie przyznaje, że każdy ze spektakli był dobrany w taki sposób, żeby widz coś z niego wyniósł.

– Wiele z tych spektakli niesie nie całkiem błahe pod tą warstwą komedii sprawy ze sobą i może być przyczynkiem do takich kuluarowych dyskusji na znacznie poważniejsze tematy. Myślę, że tak właśnie powinno być, żeby komedia łączyła jedno z drugim, że widzom daje radość, czy powoduje uśmiech na twarzy, pozwala przyjemnie spędzić czas w teatrze, a z drugiej strony skłania do głębszej refleksji.

Premiera pierwszego spektaklu w sobotę 21 września o 17.00 i 20.30. Na start Pedro Calderón de la Barca i “Księżniczka na opak wywrócona”.

Osiem spośród dziewięciu spektakli w ramach 23. Ogólnopolskiego Festiwalu Komedii Talia w Tarnowie, powalczy o statuetkę TALII oraz o nagrodę publiczności.

Posłuchaj:
Marcin Hycnar
Jolanta Moździerz
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Roman Łucarz
play
Słowo za słowo(NS) - Artur Czernecki
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN