Tarnów włącza się w Międzynarodową Noc Muzeów. Co będzie się działo?

10.05.2022

Nocne spacery po Cmentarzu Starym i Żydowskim, tajemnice muzealnych zakamarków, wystawy. Tak w Tarnowie będzie wyglądać Międzynarodowa Noc Muzeów

Przy jej organizacji połączyły swoje siły instytucje kulturalne, ale także prywatni kolekcjonerzy.

Dyrektor Biura Wystaw Artystycznych Ewa Łączyńska-Widz, podkreśla, że w tym roku Międzynarodowa Noc Muzeów wraca po okresie pandemii. Tarnowskie BWA zainicjowało i koordynuje wspólne przedsięwzięcie, jakim jest Noc Muzeów.

Bardzo serdecznie zapraszamy na Międzynarodową Noc Muzeów, która odbędzie się w Tarnowie, będzie trwała aż dwa dni – w piątek i w sobotę. Nie wiem, czy państwo pamiętają, jaką dużą popularnością cieszyła się Noc Muzeów w Tarnowie, jak wiele inicjatyw tutaj się wydarzało. I teraz, po czasie pandemii, chcemy wrócić i zaprosić publiczność do tego, aby spędzić te dwa dni, popołudnia, noce, wieczory w Tarnowie. Będą też jeszcze spacery dla grup osób z Ukrainy.

Wśród placówek i instytucji, które włączyły się w przygotowanie atrakcji dla odwiedzających są m.in. Biuro Wystaw Artystycznych, Muzeum Okręgowe, wraz z oddziałem w Dębnie, Muzeum Diecezjalne, Parafia Katedralna, Tarnowskie Centrum Kultury.

Tarnowska Noc Muzeów rozpocznie się już w piątek, 13 maja i potrwa do późnych godzin nocnych w sobotę, 14 maja. Tarnowianie i goście, którzy będą chcieli wziąć udział w różnego rodzaju wydarzeniach kulturalnych będą mieć do wyboru wiele propozycji, w tym przygotowanych specjalnie na tę wyjątkową noc. Wiele placówek pokaże dzieła i zakamarki, niedostępne na co dzień dla zwiedzających. Chętni będą także mogli sprawdzić swoją wiedzę podczas questów i gier oraz wziąć udział w warsztatach. Będzie też trochę dobrej muzyki.

Wstęp na wszystkie wydarzenia Nocy Muzeów, z wyjątkiem wejścia na wieżę Ratusza, będzie bezpłatny.

Szczegółowy program tarnowskiej Międzynarodowej Nocy Muzeów podajemy poniżej:

NOC MUZEÓW – program (KLIKNIJ TUTAJ)

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Marta Herduś
play
Słowo za słowo(NS) - Piotr Ryba
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN