Tarnów się bawi, czyli Zdearzenia 2019

21.06.2019

Będzie recepta na odchudzanie, galicyjski jarmark, koncerty, spektakle, również na dachu teatru, oglądanie księżyca przez lunetę, pikniki, a nawet porady jak zabezpieczać swoje pieniądze na koncie.

To tylko niektóre imprezy towarzyszące rozpoczynającemu się dzisiaj świętu miasta Tarnowa.

Jak mówi Marcin Sobczyk, dyrektor Wydziału Kultury, na zjazd berneńczyków i paradę psów ulicami miasta, można zabrać ze sobą zwierzaka.

– Spod rampy kolejowej Bandrowskiego, Krakowską przejdą do zbiegu Wałowej z Krakowską. Finał parady z pokazami, koncertem i występami. Zapraszamy również na stoisko NBP. Będą pokazy i prelekcje o zabezpieczeniu banknotów oraz o tym, jak zabezpieczyć pieniądze na koncie.

W piątek koncerty na Błoniach przy Romanowicza: będą Dawid Kwiatkowski czy Voo Voo. A w sobotę w Amfiteatrze koncert Ex Manaam z tarnowskim akcentem. Mówi Artur Janus z TCK.

– Koncert zespołu założonego przez byłych muzyków zespołu Manaam prowadzonego przez Korę i Marka Jackowskiego. Ciekawostką jest fakt, że od czasu zmiany nazwy w składzie pojawiła się również osoba związana z Tarnowem, z tarnowskim teatrem, czyli Karolina Gibki. Koncert Ex Manaam będzie o godz. 19.30, po gali wręczenia nagród.

W niedzielę m.in. od 14.00 piknik w Parku Piaskówka, a o 16.00 w Amfiteatrze recepta na odchudzanie. Mówi Rafał Balwejder, dyr. tarnowskiego teatru.

– Nie wiem, czemu aktorzy zaproponowali, żeby grać w tym roku w ramach kabaretu NaTenCzas “Apetyt na odchudzanie”, bo być może to taki czas, że zanim wyjdziemy na plażę, to trochę trzeba pomyśleć o tym, jak wyglądamy, więc serdecznie zapraszamy, ale też chcielibyśmy pokazać swoje nowe miejsce, czyli zielony taras, gdzie chcielibyśmy zagrać “Apetyt na czereśnie” i będzie to otwarcie tej sceny, bo nigdy do te pory tam nie występowaliśmy publicznie. Będzie też luneta, by pooglądać Księżyc.

Świętu miasta towarzyszą jarmark galicyjski i wędrujące książki ulicami Tarnowa.

W programie spektakl uliczny u króla Łokietka, zawody modeli szybowców, zabawy, pikniki osiedlowe, intronizacja Króla Kurkowego czy koncert Gangu Marcela w Krzyżu.

Zdearzenia potrwają do niedzieli. Cały plan znajdziecie na www.tarnow.pl.

Posłuchaj:
Marcin Sobczyk
Artur Janus
Rafał Balawejder
Jadwiga Koziol
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Grzegorz Gotfryd
play
Słowo za słowo (NS) - Marta Słaby
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN