Tarnowianie mogą zagrać w filmie. Reżyser zaprasza na casting

18.07.2021

Już w najbliższy poniedziałek, 19 lipca w Centrum Sztuki Mościce odbędzie się casting do filmu Dawida Szpary ‘Drzazga” W stronę chwały”.

Film będzie opowiadał historię plutonu ‘Regina II’ należącego do Batalionu 16. Pułku Piechoty Armii Krajowej ‘Barbara”, a w szczególności bitwy partyzanckiej pod Jamną.

Jak mówi sam reżyser, Dawid Szpara, casting przeznaczony jest przede wszystkim dla osób, które chciałyby przeżyć przygodę z filmem.

– Poszukujemy statystów i epizodystów do filmu ‘Drzazga’. W stronę chwały’. Mężczyzn w wieku od 18 do 30 lat do ról w scenach batalistycznych. Poszukujemy głównie chętnych, którzy by chcieli sprawdzić się na planie filmowym, którzy chcieliby wystąpić w filmie z profesjonalnymi aktorami. Potrzebujemy około 50 statystów i epizodystów do zagrania tych ról. Nie ma specjalnych wymagań, jeśli chodzi o uczestnictwo w castingu, nie sprawdzamy umiejętności aktorskich – podkreśla.

Poszukiwani są mężczyźni w wieku 18 – 30 lat do udziału w scenach batalistycznych oraz kobiety w wieku 20 – 65 lat i mężczyźni 45 – 65 do ról mieszkańców pacyfikowanej Jamnej i scen zbiorowych w innych lokalizacjach.

Casting odbędzie się 19 lipca 2021 r. w Centrum Sztuki Mościce w Tarnowie, na antresoli, o godzinie 16.00.

Chętni proszeni są o przygotowanie następujących danych: obwód pasa, klatki piersiowej i nr obuwia – są one potrzebne dla kostiumologa.

Posłuchaj:
Dawid Szpara
Maria Polaczek
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Józef Gawron
play
Słowo za słowo (NS) - Michał Kądziołka
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN