Tarnowianie: „Niech żałują Ci, którzy nie przyszli!” Noc Muzeów przyciągnęła mnóstwo osób

14.05.2022

Po pandemicznych obostrzeniach, mieszkańcy regionu chętnie skorzystali z atrakcji, które przygotowano w ramach Nocy Muzeów w Tarnowie.

Na co dzień niedostępne miejsca można było zwiedzać, często słuchając także opowieści przewodnika o poszczególnych dziełach czy eksponatach. Dużym powodzeniem cieszyły się Muzeum Diecezjalne i Muzeum Okręgowe w Tarnowie.

Jak przyznali zwiedzający w rozmowie z reporterką RDN Małopolska Marią Polaczek, warto było przyjść.

– Tutaj podoba mi się najbardziej, widziałem kości mamuta, różne rzeczy, też na ratuszu broń. – Jestem zauroczona Muzeum Diecezjalnym, wspaniały przewodnik. Byłam wcześniej w muzeum, ale niestety tylko w części, a tę część i podziemia zwiedzam pierwszy raz. Naprawdę polecam. Niech żałują Ci, co nie przyszli. – Bardzo ładne, bardzo ładnie urządzone, bardzo nam się podoba.

Atrakcje w ramach Nocy Muzeów w Tarnowie zaplanowano na dwa dni, piątek (13.05) i sobotę (14.05).

Nowością był nocny spacer po takich miejscach jak Cmentarz Stary czy cmentarz żydowski w Tarnowie. Można było zwiedzić też m.in. takie miejsca jak Tarnowskie Centrum Kultury, Kryptę Biskupów Tarnowskich, BWA w Pałacyku Strzeleckim, Centrum Sztuki Mościcie, Galerię Bema20 czy Biuro Wystaw Artystycznych, gdzie były prezentowane różne wystawy.

Jolanta Moździerz, Maria Polaczek
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Rozgryźć Kościół - ks. Sylwester Brzeźny
play
Słowo za słowo (M) - Lesław Wieczorek
play
Słowo za słowo(NS) - Wacław Ligęza
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN