Tarnowskie muzeum otwiera pierwsze obiekty

11.06.2020

Po trzymiesięcznej przerwie będzie można już 12 czerwca wybrać się na teren wokół Dworu w Dołędze oraz do Zagrody Felicji Curyłowej w Zalipiu.

Zwiedzanie obiektów na razie jest jednak ograniczone – mówi dyr. Muzeum Okręgowego w Tarnowie, Andrzej Szpunar

Można spacerować po parku w Dołędze i po terenie Zagrody Felicji Curyłowej w Zalipiu, zaglądając prze okna do wnętrz i robić sobie piękne zdjęcia na tle malowanych domów. Trochę się jednak obawiamy rozpoczęcia tego sezonu,  dlatego że koronawirus jest blisko nas – w Tuchowie. W następnej kolejności otworzymy Galerię Panorama i Zamek w Dębnie. Wszystko zależy od tego, jakie będą kolejne informacje o epidemii w naszej okolicy.

W Tarnowie Muzeum Okręgowe ruszy najprawdopodobniej dopiero końcem lipca

– Jestem zwolennikiem otwierania jak najpóźniej. Mamy już zarażenia w Muzeum Narodowym w Krakowie. To niewątpliwie są efekty wędrówki ludzi po tych miejscach. Technicznie i formalnie jesteśmy gotowi, mamy konstrukcje zabezpieczające naszych pracowników, jeszcze zastanawiamy się, jak zorganizować ruch ludzi. Byłbym jednak ostrożny z powszechnym otwieraniem i zapraszaniem gości. Uważam, że w sytuacji epidemicznej niewiele się zmieniło. Koronawirus jest już u bram Tarnowa.

Zamek w Dębnie i Galeria Panorama w Tarnowie ruszają od 16 czerwca.

Posłuchaj:
Andrzej Szpunar
Jadwiga Koziol
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Pomagamy i chronimy - odc. 2
play
Słowo za słowo (M) - Anna Pieczarka
play
Słowo za słowo (NS) -Dariusz Chorużyk
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN