W Tęgoborzy pomagali potrzebującym dzieciom

18.02.2019

Po raz piąty w Tęgoborzy odbył się Charytatywny Bal Dobry Serc. Jak co roku pieniądze zebrane w jego trakcie będą przeznaczone dla najbardziej potrzebujących dzieci z terenu gminy. Uczestnicy balu mogli połączyć dobrą zabawę z charytatywną pomocą.

W tym roku chcemy przeznaczyć pieniądze dla dzieci, które wymagają poważnego leczenia i rehabilitacji. Chcemy wspomóc rodziców bo wiadomo, że leczenie kosztuje – tłumaczy Irena Basta, dyrektor Szkoły Podstawowej w Tęgoborzy.

Na balu można było usłyszeć dobrą muzykę i świetnie się bawić. Jednak jak podkreślali uczestnicy, najważniejsza jest pomoc chorym dzieciom. – Warto pomagać. Jest tyle osób, które potrzebuje tej pomocy dlatego cieszymy się, że organizowane są takie wydarzenia – mówi jedna z uczestniczek. – Niekiedy jest tak, że rodzice nie mogą pomóc swoim dzieciom bo nie mają na to funduszy. Jesteśmy zdrowi, cieszmy się z tego i pomagajmy. Dobro wraca – dodaje inny z uczestników.

Gościem specjalnym balu był Kordian. – To piękne, że tyle osób przyszło na bal i frekwencja dopisała. Widać bo ludziach, że mają dobre serce i oby takich osób było jak najwięcej – mówi piosenkarz.

W tym roku bal został zorganizowany m.in. przez wolontariat działający przy Szkole Podstawowej w Tęgoborzy.

rdn_f TV
play
Rozgryźć Kościół
play
Słowo za słowo (M) - Tomasz Banek
play
Słowo za słowo(NS) - Grzegorz Niezgoda
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN