Tegoroczny Tydzień Talentów online [WIDEO]

19.05.2020

Trzeba było dużej determinacji żeby zorganizować tegoroczną odsłonę tarnowskiego Tygodnia Talentów – mówi dyrektor Centrum Paderewskiego.

Zarówno koncerty najstarszego festiwalu w Kąśnej Dolnej, jak i warsztaty z mistrzami są transmitowane prosto z Dworku Paderewskiego przez internet.

Łukasz Gaj, który był gościem programu Słowo za Słowo powiedział, że zarówno jemu jak i pracownikom Centrum bardzo zależało na tym żeby to wydarzenie się odbyło. Stąd decyzja żeby przenieść festiwal do sieci.

– Najłatwiej jest odwołać. Jak się odwoła to tego nie ma i łatwo się wytłumaczyć, że jest taka czy inna sytuacja. Oczywiście wiele koncertów trzeba będzie odwołać, bo nie będzie możliwości ich zorganizowania. Ale tutaj wykazaliśmy się determinacją żeby ten Tydzień talentów się odbył. No i odbywa się w takiej formie- formie online.

Dzięki nowoczesnym technologiom melomani mogą posłuchać doskonałych artystów bez wychodzenia z domu.

Zaletą internetowego Tygodnia Talentów jest to, że w lekcjach mistrzowskich, czyli warsztatach pianistycznych, wiolonczelowych i fletowych, może wziąć udział nieograniczona liczba młodych muzyków.

– Porozumieliśmy się z Centrum Edukacji Artystycznej, które promowało nasze warsztaty artystyczne na terenie całej Polski. Skierowaliśmy nasze zaproszenie do wszystkich uczniów szkół muzycznych I i II stopnia, żeby mogli sobie korzystać z tych warsztatów bezpłatnie i bez żadnych rejestracji. Jest to ogromny plus ponieważ zawsze te warsztaty były przeznaczone dla bardzo wąskiego, wyselekcjonowanego mocno grona młodych adeptów sztuki.

Warsztaty z mistrzami dostępne będą w sieci do końca maja.

Natomiast w finale festiwalu w sobotę (23 maja) o godzinie 18.00 usłyszymy mistrzowski recital jednego z najwybitniejszych polskich flecistów Łukasza Długosza.

Posłuchaj:
Łukasz Gaj
Aneta Mleczko
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Seweryn Partyński
play
Rozmowa Kulturalna - Benedykt Polański
play
Słowo za słowo(NS) - Łukasz Smetana
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN