To będzie jubileuszowa TALIA!

28.04.2021

Tarnowski teatr szykuje się do jubileuszowego 25. Ogólnopolskiego Festiwalu Komedii TALIA.

Odbędzie się on we wrześniu, ale już przyjmowane są zgłoszenia grup teatralnych, pragnących zaprezentować swój spektakl komediowy na tarnowskim festiwalu. Organizatorzy czekają na nie do 21 maja.

Tarnowski teatr nawiązał współpracę z Centrum Sztuki Mościce, gdzie ma się odbyć część festiwalowych spektakli.

W planach jest także, jeśli obostrzenia związane z pandemią zostaną cofnięte, aby jedno z przedstawień wystawione zostało w miejskiej przestrzeni, w plenerze.

– Mamy zapewnione część środków przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, jest też część pieniędzy przeznaczona z Gminy Miasta Tarnowa. No, a chcielibyśmy, żeby było to też trochę spotkanie części przynajmniej laureatów z lat poprzednich. I chcielibyśmy także wyjść w przestrzeń plenerową miasta i jeden ze spektakli gdzieś pokazać w przestrzeni otwartej. I jesteśmy także po rozmowach z Centrum Sztuki Mościce i część tego festiwalu będzie odbywała się także tam – mówi dyrektor tarnowskiego teatru, Rafał Balawejder.

Organizatorzy mają nadzieję, że z okazji jubileuszowej edycji festiwalu spotkają się laureaci z poprzednich lat, jednak na szczegóły dotyczące gości specjalnych i składu jury musimy jeszcze poczekać.

Posłuchaj:
Rafał Balawejder
Maria Polaczek
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Wiesław Krajewski
play
Słowo za słowo (NS) - Mirosław Waląg
play
NS - Dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych w Grybowie
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN