To będzie taniec w powietrzu nie tylko o życiu kobiety

13.10.2021

Taniec w powietrzu, czyli spektakl taneczno-akrobatyczny ‘Four Seasons’ Akrobatycznego Teatru Tańca Mira-Art z Gdyni będzie można obejrzeć podczas X Międzynarodowego Festiwalu Teratrów Tańca Scena Otwarta w Centrum Sztuki Mościce w Tarnowie.

Spektakl, który widzowie zobaczą w niedzielę, 17 października, opowiada o życiu kobiety wpisanym w ‘Cztery Poty roku’ Vivaldiego.

– Spektakl mówi o kształtowaniu się człowieka na poszczególnych etapach życia. Będziemy w nim mogli zobaczyć własne etapy życia na przykładzie życia kobiety, ale mężczyźni poprzez uniwersalność tej historii też dostaną impuls, żeby pobudzić w sobie tę refleksję nad życiem – mówi kurator kreatywny festiwalu, Bernadetta Cich.

Na zakończenie festiwalu będą ‘Karty Rossiego’ w międzynarodowej obsadzie Narodowego Teatru Morawsko-Śląskiego z Czech.

– Spektakl oczywiście opowiada o człowieku i różnych momentach jego życia, o człowieku targanym różnymi skrajnymi emocjami. będzie bardzo energetycznie, bardzo duża precyzja ruchu i bardzo energetycznie zatańczone, warto naładować się tą energią.

X Międzynarodowy Festiwal Teratrów Tańca Scena Otwarta w Centrum Sztuki Mościce potrwa do 24 października. Festiwalowi towarzyszy również wystawa fotograficzna – Zatańczone.

Posłuchaj:
Bernadetta Cich
Jadwiga Koziol
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Aleksandra Sternik
play
Słowo za słowo(NS) - Magdalena Majka
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN