To był potężny głos. Poseł Anna Pieczarka wspomina Krzysztofa Krawczyka

06.04.2021

Anna Pieczarka wspominała legendę polskiej muzyki na antenie radia RDN. W 2017 roku organizowała koncert gwiazdy na hali sportowej w Koszycach Wielkich.

To kolejna osoba, o której się mówi “To niemożliwe, że odeszła” – mówi Anna Pieczarka.

– Krzysztof Krawczyk był też w gminie Tarnów, w Koszycach Wielkich. Pamiętam te tłumy, które były wtedy w hali. Powiem kolokwialnie: w tej hali dudniło, to był potężny, niesamowity głos. Eksperci powiedzieli, że tego głosu w Polsce nie mieliśmy i mieć nie będziemy. Tak brzmiał właśnie w Koszycach Wielkich. Cieszę się bardzo, że ten koncert udało się wtedy zorganizować, że tak dużo osób z gminy Tarnów i samego miasta Tarnowa przybyło, żeby w nim wziąć udział. A dzisiaj tak najnormalniej żal.

Słynny polski piosenkarz, gitarzysta i kompozytor zmarł 5 kwietnia w wieku 74 lat. Kilka dni wcześniej muzyk opuścił szpital, gdzie przebywał w związku z chorobą COVID-19.

Był autorem takich przebojów, jak “Byle było tak”, “Parostatek”, “Pamiętam ciebie z tamtych lat”, “Jak minął dzień?” czy “Mój przyjacielu”.

Swoją karierę muzyczną zaczynał jako wokalista zespołu Trubadurzy, od 1973 występował jako artysta solowy.

W trakcie swojej kariery przebył tysiące kilometrów tras koncertowych w kraju i zagranicą. Zdobył wiele nagród i wyróżnień.

Nagrywał między innymi w stylu rhythm & bluesa, country, tango, folk, po muzykę cygańską i biesiadną. Kilka jego płyt pokryło się platyną.

O śmierci muzyka poinformował na Facebooku jego wieloletni menadżer Andrzej Kosmala.

Nie ma jeszcze ustalonej daty jego pogrzebu.

Posłuchaj:
Anna Pieczarka
Anna Szczepanek
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Zbigniew Mączka
play
Słowo za słowo (NS) - Tadeusz Frączek
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN