Trebunie Tutki i kwintet Urmuli zagrali na nowosądeckim rynku [ZDJĘCIA]

18.08.2018

Tradycyjna podhalańska i gruzińska muzyka zabrzmiała wczoraj (17.08) w Nowym Sączu podczas Karpaty OFFer. To już 10 edycja Międzynarodowego Multimedialnego Festiwalu Sztuki. Na scenie pojawili się podhalańscy górale i Gruzini spod Kazbeku. Koncert zespołu Trebunie Tutki i kwintetu Urmuli przyciągnął na płytę nowosądeckiego rynku tłumy mieszkańców.

Widzowie podkreślali, że na festiwal przyciąga piękną karpacką muzyką. – Naturalność, tradycja, stroje. Niesamowicie mi się to podoba – mówi jedna z uczestniczek koncertu.

Pod sceną zgromadzili się również fani występujących zespołów. – Mogę nareszcie zobaczyć Trebunie Tutki. Folklor zakopiański, który bardzo mi się podoba. Ich oryginalne pieśni i stroje ludowe są niesamowite. Bardzo lubię muzykę i cieszę się, że mogę być na takich imprezach.

Dzisiaj (18.08) na scenie Festiwalu Karpaty OFFer wystąpi m.in Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca Mazowsze. Wiele osób już z niecierpliwością czeka na ich występ. – Reprezentują nas na całym świecie. Dla nas to finał festiwalu na, który czekamy od dłuższego czasu – mówi sądeczanka.

Karpaty OFFer potrwa do niedzieli. Festiwalowe wydarzenie obejmą pokazy filmów, przedstawienia teatralne, warsztaty, a wszystko oczywiście przy dźwiękach muzyki, czerpiącej z piękna karpackiej tradycji.

Posłuchaj:
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Roman Łucarz
play
Słowo za słowo(NS) - Józef Tobiasz
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN