Trwa jubileuszowa edycja konkursu “Źródło”

06.04.2021

Można już nadsyłać prace w ramach piątej edycji Małopolskiej Nagrody Poetyckiej “Źródło”. W tym roku po raz pierwszy organizatorzy wzbogacili konkurs o “Małe Źródło” – edycję przeznaczoną dla uczniów małopolskich szkół ponadpodstawowych.

Konkurs ma charakter ogólnopolski, otwarty. Mogą w nim brać udział osoby pełnoletnie, zarówno poeci polscy z kraju, jak i z zagranicy. W edycji “Małe Źródło” może wziąć udział młodzież w wieku 14 a 18 lat.

Zachęcamy Państwa do podjęcia szerszej refleksji nad: źródłami własnego rodowodu, poczuciem dumy z dziedzictwa kulturowego, byciem spadkobiercami tradycji, patriotyzmem, pojmowaniem wolności indywidualnej i zbiorowej, a także odpowiedzialnością za tę wolność, toposem domu rodzinnego, motywem dzieciństwa, pięknem rodzimego krajobrazu, etosem pracy, empatycznym odkrywaniem drugiego człowieka, prawdą o współczesnych dramatach ludzkich. To tylko część tematów, które mogą Państwo podjąć i przełożyć na język poezji – czytamy na stronie organizatora.

Prace można nadsyłać do 25 czerwca br. drogą mailową do Centrum Sztuki Mościce.

Rozstrzygnięcie Konkursu Poetyckiego i wręczenie nagród nastąpi w październiku 2021 r. podczas uroczystej gali.

W ubiegłorocznej edycji wzięło udział niemal 350 uczestników z Polski i zagranicy.

Organizatorem Małopolskiej Nagrody Poetyckiej “Źródło” jest Centrum Sztuki Mościce oraz Gminny Ośrodek Kultury w Borzęcinie.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Zbigniew Mączka
play
Słowo za słowo (NS) - Janusz Chruślicki
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN