Tutaj produktów “made in China” nie znajdziecie

05.04.2019

Świąteczne jarmarki przypadły do gustu mieszkańcom Krynicy i kuracjuszom. Mimo, że w uzdrowisku będzie dopiero drugie tego typu wydarzenie organizowane przed świętami Wielkanocnymi, to wcześniejsza edycja cieszyła się bardzo dużym powodzeniem.

W Pijalni Głównej pracę swoich rąk zaprezentują lokalni wystawcy – zapowiada Marta Adamczyk, dyrektor marketingu w uzdrowisku Krynica – Żegiestów.

– Głównie jest to rękodzieło, głównie są to potrawy regionalne i oczywiście tematyka wyrobów cały czas skupia się wokół Świąt Wielkanocnych.

Jest to drugi jarmark przed Świętami Wielkanocnymi, ale po drodze były jeszcze dwa bożonarodzeniowe. Dlatego lokalni twórcy cały rok mają mnóstwo pracy – przekonuje Marta Adamczyk.

– Pytałam kiedyś jedną z pań, ile mają pracy i sama przyznała, że jak kończą robić kurczaki wielkanocne, to zaczynają bombki i tak mija rok za rokiem.

Na stoiskach znajdziecie też wodę mineralną z uzdrowiska. Jarmark Wielkanocny ruszy w sobotę i potrwa dwa dni. Wystawców spotkacie tu między 10.00 a 17.00. Radio RDN Nowy Sącz patronuje wydarzeniu.

Posłuchaj:
Marta Adamczyk
Jolanta Moździerz, fot. archiwum
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za Sowo (M) - Piotr Chęciek
play
Słowo za słowo (NS) - Piotr Ryba
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN