W Brzesku rozpoczyna się jubileuszowy Miesiąc Papieski

04.10.2021

Wystawa przygotowana przez Biuro Edukacji Narodowej IPN oraz Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego rozpoczyna jubileuszowy, dziesiąty, Miesiąc Papieski, który obchodzony będzie w Brzesku w dniach 5 do 29 października.

“Wyszyńskiego i Wojtyły gramatyka życia” to ekspozycja zawierająca archiwalne zdjęcia i cytaty obu wielkich postaci Kościoła Katolickiego – bł. Prymasa Stefana Wyszyńskiego i św. Papieża Jana Pawła II. Motywem przewodnim wystawy są pojęcia, będące filarami, jak to ujął Karol Wojtyła, “gramatyki życia” jednostek, rodzin, wspólnot i narodów.

Wystawa przygotowana została przez Biuro Edukacji Narodowej IPN oraz Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego prezentowana jest z okazji 101. rocznicy urodzin Jana Pawła II oraz 120. rocznicy urodzin i 40. rocznicy śmierci kard. Stefana Wyszyńskiego.

Ekspozycję “Wyszyńskiego i Wojtyły gramatyka życia” oglądać można w dniach 5-10 października w sali wystawienniczo-odczytowej Regionalnego Centrum Kulturalno-Bibliotecznego w Brzesku w godzinach pracy biblioteki.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Aleksandra Sternik
play
Słowo za słowo(NS) - Magdalena Majka
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN