W Dębnie zaśpiewają w hołdzie powstańcom warszawskim

01.08.2021

Wspólne śpiewanie powstańczych piosenek, prezentacja koloryzowanych, archiwalnych zdjęć z Powstania Warszawskiego i koncert śpiewanej poezji Krzysztofa Kamila Baczyńskiego – tak będzie wyglądało w Dębnie I Patriotyczne Śpiewanie w hołdzie powstańcom warszawskim.

Wprawdzie wspólne śpiewanie patriotycznych pieśni organizowane jest w Dębnie od kilku lat z okazji rocznic odzyskania niepodległości i uchwalenia Konstytucji 3 Maja, ale, jak mówi Łukasz Przybyło, dyrektor Dębińskiego Centrum Kultury, 77. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego to dobra okazja, by rozpocząć nową tradycję.

Inspiracją dla organizatorów były dwie rocznice, 77. rocznica wybuchu Powstania warszawskiego i 100 rocznica urodzin Krzysztofa Kamila Baczyńskiego.

– Uznaliśmy, że to połączenie będzie swoistym hołdem dla powstańców warszawskich. Dodatkowo, oprócz koncertu, na telebimie będziemy prezentować, pierwszy raz w naszym regionie, archiwalne, koloryzowane zdjęcia z Muzeum Powstania Warszawskiego. Każde zdjęcie to będzie kawał historii. do tego dołożymy te muzyczne emocje, tworząc jakby na nowo tę historię, która 77 lat temu rozgrywała się wprawdzie w Warszawie, ale to był rzeczywiście bój o wolną Polskę – podkreśla Łukasz Przybyło.

Ze względu na prognozowane złe warunki atmosferyczne wydarzenie odbędzie się w formie online na kanale youtube Dębińskiego Centrum Kultury

Posłuchaj:
Łukasz Przybyło
Maria Polaczek
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Rozgryźć Kościół - Andrzej Lewek
play
Słowo za słowo (M) - Wojciech Skruch
play
Słowo za słowo (NS) - Sławomir Szczerkowski
play
Mirosław Waląg
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN